1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Su bulanıklığı

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ozcan13 tarafından 31 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Selam arkadaşlar,
    Benim 10-15lt bir akvaryumum var betta besliyorum.Fakat suyu değiştiriyorum 3 gün içinde bulanıyor.akvarumunda dophin kf-150 markalı filtre
    zeminde küçük klasik siyah beyaz çakıl taşları var filtrede yağmurlama aparatı var.içinde karbon felan yok.Bir de akvaryumun camları yağlanıyor gibi oluyor böyle kaygan bi maddeyle kaplanıyor..Yorumlarınızı ve çözüm önerilerinizi bekliyorum

Selametle saygılar:gif

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Su bulanıklığı

Fazla yem atıyor olabilirsiniz. Bir tek balık için attığınız miktar nedir acaba ?

3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Su bulanıklığı

Yemi fazla atıyorsunuz büyük ihtimal vede bettanız için bu sakıncalı :uyari: hemde akvaryumdaki suyu bulandırır. :uyari:
    Cam yağlanmasına gelince ise o yağlanma diğildir yosundur.Akvaryumun suyunu değiştirmeden önce bir süngerle camlarını iyice temizleyin ondan sonra suyu temizleyin ;)

Saygılar... saygılar:gif

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Su bulanıklığı

Yada iki tane cüce vatoz yosun problemini ortadan kaldıracaktır.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Su bulanıklığı

Özcan abi merhabalar,15 litrelik bir akvaryum için kullanmış olduğun filitre aslında gayet yeterlidir. Yani sorunun filitrasyonla alakalı olduğunu düşünmüyorum. .8. Ama filitre seçiminde dophin kf-150 ile aynı katagoride olan boyu sp-601F modelini tavsiye ederdim.

Abi kullanmış olduğun yemin markası ve yemleme miktarı ile ilgili biraz bilgi verirmisin ? Birde akvaryumun direk güneş alıyormu ?

6. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Su bulanıklığı

Sabahları akvaryumcudan 3.5tl ye altığım kırmızı yemden atıyorum.öğlenleri üzerinde tetra yazan böyle sıvı gibi bi yem var ondan mercimek kadar atıyorum akşamlarıda küçük bir kırmızı yem var 2tl ye aldığım onu atıyorum.akvaryum sabahları güneş alıyor ama bu aralar boluda hava kapalı..

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Su bulanıklığı

Özcan abi yetişkin balıklarda günde üç öğün yemleme bence biraz fazla.Sabah akşam yemleme yeterlidir. Yemleme yaptıktan sonra dipte yem birikmemesine dikkat et.Yani balığın yiyeceği kadar yem vermelisin. Dipte biriken yem atıkları suyu bulandırmaya başlar. Akvaryumun camındaki kayganımsı madde bir çeşit alg dir. Genelde oksijeni az ve direk güneş ışığına maruz kalan akvaryumlarda oluşur. Balığa bir zararı yoktur fakat akvaryumda pek hoş görünmez.Akvaryumu direk güneş ışığından muhafaza edersen ve oksijeni biraz arttırırsan bu sorunu haledebilirsin. ;)

8. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Su bulanıklığı

Ayrıca balığım yetişkin değil daha genç çünkü alalı 3hafta felan oldu. Su bulanıklığını böyle çözebilirmiyimki dedim ben bir taslağını çizdim yorumlarınızı bekliyorum..

Bu benim normal akvaryum.
    bu da benim filtreye eklemek isteğim şeyin taslağı

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Su bulanıklığı

İç filtreden faydalanarak dış yani üst filtre haznesi yapmak su bulanıklılığını kömür ilavesiyle birlikte çözecektir.

Bu filtre sistemlerinin yapılmış örnekleri çok fazla sayıda DIY filtre bölümünde bulunmaktadır. Bu sistemin akvaryuma oksijen katkısıda olacaktır.

Sayfayı Paylaş