1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Su düzenleyicileri ve Katkı maddeleri

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde cirol tarafından 10 Şubat 2010 başlatılmıştır.

 1. cirol

  cirol

  Mesajlar:
  4.090
  Yer:
  Avcılar-İSTANBUL
  İsim:
  İsmail ATEŞ
  Seachem Stress Guard

  [​IMG]

  Ürün Hakkında Genel Bilgi:

  Stress Guard balıkların mukozasını güçlendirebilecek elementleri içermektedir.Ulaşım sırasında meydana gelebilecek Stres ve amonyak zehirlerlenmelerinden kaynaklanan sorunu ortadan kaldırır.
  Yaralanmış veya hastalık dolayısı ile meydana gelmiş mukoza bozukluklarında iyileşme sürecini hızlandırır.
  Bakır içeren ilaçların dışında bütün ilaçlarla birlikte kullanılabilir. birlikte kullanılabilir.

  Kullanım Şekli:

  2.5 -5ml arasında stress guard 40 litre suya balık tamamen iyileşinceye kadar eklenir.Kullanım dosajı duruma göre artırılabilir.

  Seachem Garlic Guard [/b

  [​IMG]

  Ürünün Kullanımı;
  Kullanılmadan önce iyice çalkalanmalıdır. İlaçlı yemlerle kullanılabilir, hatta bu karışım yemeklerini seçen balıklar için bile cezbedici olacaktır. Parazit ve diğer hastalıkların tedavisi sırasında kullanılan Seachem’s Focus ve Metronidazole ilaçlarıyla birlikte kullanıldığında tedavinin etkinliğini artırmaktadır.

  Bir ölçü yem için (bir çorba kaşığı), bir ölçü Seachem’s Focus ile bir ölçü Metronidazole katarak, tamamını Garlic Guard’la karıştırınız. 1-2 hafta içinde günde 1 yada iki kez balıklarınızı bu karışımla besleyiniz. Karışımı buzdolabında muhafa ediniz.

  seachem cichlid trace

  [​IMG]

  Chichlid'ler için, genel sağlığın korunması ve gelişimi için gerekli olan iz elementleri içeren katkıdır. Balıklar gıdalarını hem yemlerinden hem de bulundukları çevreden alırlar. Sudaki iz elementler balıklar tarafından kullanılmanın yanısıra oksidasyon ve çökelme yoluyla tükenir bu nedenle düzenli aralıklarla yenilenmelidir.

  Ürünün Kullanımı;
  100 ml akvaryum için 5 ml kullanılması ve iki haftada bir ilave edilmesi tavsiye edilir.

  Ürünün İçeriği;
  Kalsiyum klorür, magnezyum klorür, iyot sülfat, potasyum iyodür, bakır sülfat, demir sülfat, sodyum florid, manganez sülfat, selenyum, çinko sülfat

  Seachem Cichlid Lake Salt

  [​IMG]

  Özel tuzların karışımıyla üretilen ve ciklitlerin doğal göl ortamlarını sağlayan Cichlid Lake Salt bütün trace elementleri, magnezyum , kalsiyum potasyum , sulfat, klorid, demir, manganez, iodid ihtiva eder.Nitrat, fosfat, kadmiyum, lityum, arsenik gibi zararlı hiçbir madde içermez.Tanganiyka,Malawi,Viktoria,Güney Orta Amerika ciklitlerin hepsinin farklı ortamları olduğundan farklı dozlarda kullanılması gerekmektedir.Bu tuz Seachem’in Tanganyika Buffer veya Malawi / Viktoria Buffer ile beraber kullanılması gerek

  seachem tang. buffer

  [​IMG]

  Cichlid Lake Salt ile birlikte kullanılması için üretilmektedir.Suyun sertliğini ve buffer kapasitesini artırarak,ciklitlerin doğal yaşama alanlarını güçlendirmek amacıyla üretilen Tanganyika Buffer doğal karbonat tuzlarının bir karışımıdır.
  9,2 civarındaki pH seviyesini düzenlemek ve korumak amacıyla formule edilmiştir.
   
  volkantr34 bunu beğendi.
 2. taygun

  taygun Guest

  Su düzenleyicileri ve Katkı maddeleri

  Teşekkürler İsmail.

  Aslında böyle bir konuyu tüm ilaç ve su düzenleyiciler için açıp sabitlemek lazım. Yoksa bir zaman sonra bu gibi değerli bilgiler sayfaların arasında arkalarda kalır. Ön sayfalarda da " Hangi Balığı Besleyeyim?" başlıkları hayatta kalır. dön:gif
   

Sayfayı Paylaş