1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

su değişimi

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde someye tarafından 3 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. someye

someye

70 litrelik bir akvaryumum var. içinde mantar hastalığı olan bir balık vardı. tedaviye başlayamadan öldü. bende suyu tamamen değiştirmek istiyorum. 20 litrelik 3 bidona çeşme suyu koydum ve 3 gün dinlendireceğim. 3 gün sonrada balıkları akvaryumdan çıkarıp suyu akvaryuma boşaltacağım. bir problem çıkmaz değil mi? suyu boşalttıktan sonra bir iki saat normal sıcaklığa gelmesini bekleyeceğim ve balıkları içine koyacağım....(27derece)

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Komple su değişimi güzel ama balıklar için biraz riskli,balıkları eklerken su alıştırması yapılacak ve ister istemez eski su birazda olsa girecek.En iyisi balıkları bu dönem gecene kadar balıkları başka akvaryuma misafir olarak bırakmak bu akvaryumcunuz olur arkadaşınız olur,sonra akvaryumu temizleyip dezenfekte edip yani (metalin mavisi) ile bir gün döndürüp boşaltıp sonra dinlenmiş suyu eklemek...

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Kum var sanırım?Kumu temizlemeden suyu koymayın bence.Madem su komple değişecek o halde yeni bir kurulum gibi düşünüp hareket edelim bence.Ancak Alparslan kardeşimin de belrttiği gibi balıkları yeni suya çok yavaşca,alıştırarak koyalım.En iyisi akvaryumdaki suyun fazlasını dinlendirin.Sonra alıştırma aşamasında hava hortumundan balıkların olduğu yere su çekelim.Su gelmeye başlayınca hava hortumunu düğümleyerek suyun damlalar halinde akmasını sağlayalım.Bu işlemi bir kaç kez tekrarlayarak balıkların olduğu yerdeki suyu bir kaç kez doldurup boşaltalım.Sonra emin olunca balıkları asıl tanka alırız.

Alparslan ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. someye

someye

teşekkürler

Sayfayı Paylaş