1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Su değişimlerinden sonra son durum

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde myillar tarafından 26 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerine sağlık Mesut. Su değişimi iyi olmuş, xenialar daha keyifli haklısın. Video için teşekkürler. Bakımı eksik etmeyince herşey daha güzel oluyor akvaryumlarda.

3. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Evet Mesut abi fark var. Ne diyelim. Bakıma devam... :)

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Mesut su değişimlerini çeşmeden yapmıyorsundur umarım ? :) Moli de çok sağlıklı görünüyor maaşallah iyi alıştı akvaryuma. Bu arada xeniaların çoğalmadımı hala ? Orhan abininkiler kısa sürede birsürü olmuşlardı. saat:gif

5. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Bakarsan bağ olur bakmazsan yosun olur
    ee bu işler böyle molim canavar ya yanına bir erkek alsam heryer moli olur valla :helalolsun: :helalolsun:

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Aslında birde erkek eklemek lazım Mesut. Bol bol üresinler.

7. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Yok abi zaten buda etik değilmiş öyle diyorlar :heyo:

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Etik değil ifadesi aslında biraz karmaşık Mesut. Açıkcası bildiğin gibi ben de moli türünün tuzlu su akvaryumunda yeri olmadığını düşünenlerdenim. Her ne kadar zaten delta balığı olsa da yüksek tuz yoğunluğunda sürekli tutulmamaları gerektiğini ve yalan yok yakışmadığınıda düşünüyorum. Tabi fikir ve arzulara ters tepki verecek ve ipotek koymaya haddimiz yok bizim. Saygı duymaya devam. Zaten ürediklerine göre molilerde son derece memnun olsa gerek. :)

9. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Hocam zaten bu etik meselesi çok geniş bir konu genel olarak bu konunun ısrarcı savunucuları var hem akvarist hem etik bu nasıl olacaksa. İnsan oğlu balığı doğasından alıp 4 cam içine koyuyor ve etik değerlerden bahsediyor ben bu değerlerede saygı duyuyorum ama mantıklı olmakta fayda var ben zamanında cikletlerin içine mecburen 4 japon attım başka bir platformda akvaryumumu tanıtıyordum ki aman Allahım neler demediler ki bana cikletleri içine japon atılırmı hayvanlara neden işkence ediyorsunuz bakamıyacaksanız verin biz bakalım vs.vs balıklar o akvaryumda yavrulamaya başlayınca tepkiler takdire döndü etiklikler başarıya.
    Ben olaya hiç bir zaman böyle bakmadım sizde az çok beni tanırsınız bu işte çoğumuz kendi egoları için bu hayvanlara bakıyor beslemeye çalışıyoruz elimizden geldiğince molinin de böyle bir hikayesi var marmaradan suyu doldurduk sistemi oluşturduk denemek içinde moliyi kullandık bu açık ve net
    He balık halinden o kadar memnundu ki eşi öldükten 1 hafta sonra heryer moli yavrular tuzlu suda doğdu. Bu ilginç olaylar genelde benimi bulur bilmem ama etik olamadığımdan herhalde.. :heyo:

10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Moliler delta balıkları olduğundan,malum Marmara suyuda şuanki deniz akvaryumlarının suyundan daha az tuzlu olduğuna göre,moli yi yazın denize salsak yaşarmı bu durumda ? huh:

11. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Hocam bunu heryerde söyleme seni topa tutarlar :heyo:

12. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Biz alıştık zaten topa tutulmaya Mesut hocam olsun varsın canları sağolsun. :)

13. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi

Mesut hocam iyi yapmışsın su değişimi yapmakla.Bende çeşme suyu kullanıyordum fakat cyano problemi bendede başlayınca tekrar damacana suya dönüş yaptım.Bu sabah 40 litre su değişimi yaptım.Benimde xeinalar çeşme suyu kullanmaya başladığımdan beri keyifsiz ve polipler fazla açmıyor.Poliplerin üzerinede cyano sıçramış sanırım o yüzden rahatsız oluyorlar.1 hafta sonra bir 40 litre daha su değişimi yapacağım.

Sayfayı Paylaş