1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Su için Dezenfektan

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde molossus tarafından 5 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. molossus

molossus

İsim:
    caner şapağasıoğlu
    Merhaba.
    Dün akvaryumcuya giderek, yeni dolduracağım suyu dezenfekte etmek için "Abioseptyna" adlı genel dezenfektanı aldım.Kullanım ve dozaj hakkındaki açıklamayı tam olarak anlayamadım. Şifreyi çözmeme yardım ederseniz sevinirim.

""DOZAJ: Her hafta 10 ml. 100 litre suya genel dezenfeksiyon. Karantina için her 2 haftada bir 10 ml. 50 litre su için. Yeni alınan bitki ve canlı yemlerin banyosu için 5 ml. 1 litre suya kullanılır.

KORUMA: Her hafta ya da 2 haftada bir 10 litre suya 2 damla kullanınız.

DİKKAT Chlorine ve oksijeni açığa çıkaran diğer su hazırlayıcılar ile birlikte kullanmayınız. ""

Her hafta 100 lt.ye 10 ml. ekleyeceksek, açıklamanın altında yazan "koruma" ne oluyor?
    Kısacası; ben yeni doldurduğum su için 100 ly. ye 10 ml. kullanacağım. Uygun mudur?
    Ek olarak, yeni suyu doldurup, dezenfektanı ekledikten sonra balıkları tanka koymak için ne kadar beklemeliyim?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Aşağıda sizi aydınlatmaya çalıştım. Gayet basit, bir şırınga alın ve ihtiyacınız olan ml kadar doldurun ve kullanın. Diğer açıklamaları zaten verilmiş. 100 litreye 10 ml diyorsa, akvaryum ve havuz suyu suyu örnek olarak 300 litreyse 30 ml şırıngayı doldurarak kullanın. ;)

3. molossus

molossus

İsim:
    caner şapağasıoğlu
    Temel bey, teşekkürler.
    Peki yeni suyu doldurup, dezenfektanı ekledikten sonra balıkları tanka koymak için ne kadar beklemeliyim?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Göreceli bir konu olduğunu düşünüyorum, tank içerisindeki kayaların yapısı itibari ile değişir bence. Dezenfektan eklenmesi sebebiyle beklenecek süre ürün üzerinde olmalı sanırım. Kullandığım bir ürün olmadığından yorum yapamayacağım. Normal şartlarda ben bir hafta beklemenizi öneririm, önlem önlemdir. ;)

5. molossus

molossus

İsim:
    caner şapağasıoğlu
    Ambalajda bekleme süersiyle ilgili hiç bir bilgi yok. En iyisi ben bunu kullanmayayım:)
    Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş