1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Su Piresi Üretimi

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde fth-94 tarafından 22 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Su piresi üretimi ile ilgili bir çok makale var. Fakat ben bunların zor ve maddiyat gerektirdiğini düşünüyorum. Çünkü bu makalelerde ısıtıcı ve hava motoru gerekliliği yazıyor. Ve bunları beslemek için yesil su denen yosunlu su gerektiği söyleniyor.

Benim kendi tecrübelerime dayanarak bunların hiçbirinie gerek olmadığını düşünüyorum. Ben su pirelerini balkonda bol güneş alan bir yere strafor içerisine koydum. Zamanla suda yosunlanma oluşuyor güneşten dolayı. Ben hiç bir ek besin vermeden bu suda bolca ürüyorlar. İlk aldığımda sayılacak kadarlardı. Şimdi ise sayılamıyorlar. Yani herhangi bir ısıtıcı-hava motoru vs. vs. gereksinimiz yok.

Bize gerekenler ;
    1-) Su piresi kültürü ( 5 TL )
    2-) 20 litreden büyük bir kap ( Ben ecza deposundan strafor aldım ücretsiz olarak )

Sadece bunlar gerekli. Temiz şartlarda bolca üretim yapabilirsiniz dediğim yöntem ile.

Bol pireler :F :F

Muzikopat ve ZeRo-x7 bunu beğendi.
  2. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Bilgilerin gerçekten faydalı oldu teşekkür ederim.

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Bunlar benim kendi tecrübelerim.

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  4. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Fatih Peki beş yada on litre damacana, şişede üremezmi bunlar. Birde ağzı açıkmı kapalımı olcak.

5. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Fatih Bey detaylı olarak anlatırsanız benim gibi üretmek isteyen arkadaşlara da yol göstermiş olursunuz.

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    20 litrelik bir kap buluyoruz akvaryumdan gelen su ile dolduruyoruz ve bol güneş alan bir yere koyuyoruz. Su piresi kültürümüzüde bu kabın içerisine ekliyoruz. Güneşten gelen ışık ile yosun oluşacak ve pirelerin beslenmesi sağlanacak. Çok basit yani.

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  7. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Su piresi kültürünü nerden alabiliriz?

8. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Yaz gelmesiyle su pireleri üretimleri daha çok olucak kana'atindeyim. Nerden alınır bir çok sitede var canlı, yem olarak araştırısanız, yada akvaryumculara bakın ben nekadar,akvaryumcu gezdimse bulamadım ,ama illa satan yerler vardır. Portalda özcan abide üretip satıyo onunlada iletişime geçebilirsiniz. Sanırım ilanı silinmiş portaldan eski yedekler atıldığı için. Ama ben fiyatı söyliyim ,su piresi kültürü ve + yanında yeminide veriyo 5 tl ücret karşılığı. Fatih kardeşim verirmi bimiyorum onunlada konusabilirsiniz.

9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Bende ücretsiz olarak arkadaşlarıma üretebilecekleri kadar hediye ediyorum... İsteyen varsa özel mesaj atması yeterlidir...

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  10. bycan

bycan

İsim:
    özcan özkan
    Bende üçretsiz dağıtırım ama arkadaşlarım kargodan almıyor haliyle kurunun yanında yaşta yanıyor.Fatih zaten kültür besleme yemi nerdeyise o para kargo eve 5-6 kilometre (BURASI ANAMUR) anlıyormusun, 18 milimlik bir straforun tabakası 2 lira daha ne olduğunu bilenler çok az kişi var. Onun için irtibata geçen arkadaş bu fedakarlığı yapacak mesela ben(SANA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM) gönderdiğin cd yi almasam ne olacaktı.8-9 lira sana gelecekti.onun için emeğimi değil sigortamı istiyorum.

11. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Abicim ben Anamuru biliyorum. Zamanında seninle konuşmuştumda...

Zaten alıcak arkadaş sana parasını ödeyip alması gerekir. Ben sana hak veriyorum. Bende yakın olan arkadaşlarıma ücretsiz olarak veriyorum.

Sen haklısın yollıyacak arkadaş sana kargo parasını yollaması gerekir zaten abi.

bycan bunu beğendi.
  12. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Fatih bu davranışından dolayı ve tecrübelerini bizlerle açık açık paylaşmandan dolayı teşekkür ederim abisi. Seni sevdiğimi unutma. :)

13. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Pireler sadece ve sadece elden teslim yapılacaktır. Özel durumlardan dolayı kargolayamıyorum...

Sayfayı Paylaş