1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Su sıcaklığım 32 derece ne yapayım

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde hsarac tarafından 9 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. hsarac

hsarac

İsim:
    Hasan Saraç
    Merhaba arkadaşlar 80 lt bir tankım var. Su sıcaklığım çok yüksek ne yapmalıyım? 2,5 lt lik buz kütlesi koyuyorum 5 dakika'da eriyor. Kalıcı bir çözüm bilen varmı?

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Akvaryum su yüzeyine, fanlar koyarak 3-4 derece suyun ısısını düşürebilirsiniz.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Buz eklemekten vaz geçmelisin bunun faydasından çok zararı olur. Sonuçta tatlı su ilavesi yapacağın için en güzeli fan bağlamak. Benim tuzlu su akvaryumu olmasına ramen ısı o cıvarlarda. Bazı olumsuzluklar oldu ama tatlı su akvaryumunda aşırı bitki yoksa sorun olacağını sanmıyorum.

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    2,5 lt mi ?? Aman Allah'ım :) Beyaz benek falan hortlamıyor mu o akvaryumda ??? Fan olmadığı sürece soğutmanız imkansız..

Temel abi benim diğer evde ki tankın sıcaklığı 33-34 derece ne yazık ki , lepistes ve endler'sler o sıcaklığa dayanamadılar.. neredeyse 1 tane bile canlı doğuranım kalmamış..

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Üzüldüm Volkan, bu yaz çok ilginç daha sıcaklar yapmasına ramen fan dahi bağlamadım, bağlayamadım bir şekilde. Teoman abinin akvaryum zarar gördü baya ama benimkiler dayandı bu zamana kadar. Fan bağlayacağım bu akşam.

6. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    En iyisi bir vantilatör hocam. Işıklarla birlikte başlıyor soğutmaya. 24-25 derece sabit.

7. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    Fan bağlamak pratik yol.çok su buğarlaşıyor ama yapıcak bişe yok sanırım.Soğutucu yapımları var forumda ama yapımı kolay gelmedi sanırım.

Sayfayı Paylaş