1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Su Sızdırma Problemi

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde Yiğit44 tarafından 1 Haziran 2017 başlatılmıştır.

1. Yiğit44

Yiğit44

İsim:
    Yiğit44
    Merhaba arkadaşlar. İki hafta önce ikinci el olarak aldığım ve iki haftadır kullanmaya devam ettiğim akvaryum dün gece itibariyle su kaçırmaya başladı. İki haftadır herhangi bir sıkıntı yoktu. Bende hemen suyu diğer akvaryuma boşaltım. Bir damacana su aldım ve kaçırma kesildi. Aldığım bir damacana suyu geri koydum kaçırmaya (damla damla) devam etti :) Vallahi kafayı yemek üzereyim. Suyun nereden geldiğini tespit edebilmek için arka mobilyayı kırarak söktüm ancak maalesef nereden geldiğini tespit edemedim. Akvaryumun altında strafor ve sunta olduğu için altını göremiyorum ve kaçağın nereden geldiğini bulamıyorum. Akvaryum 80x80x55 ölçülerine sahip. Neredir sizce bu bir damacana alınca duran geri koyunca sızıntı yapan yer ? İki haftadır hiçbir problem yoktu. Tabandan geldiğine eminim. Sol alt köşeye el girmiyor o yüzden mobilyasını sökemiyorum. Şüphelendiğim yer sol alt köşede bir kaçak olabileceği yönünde.

Sizce ne yapmalıyım ? Benim şahsi fikrim tamirle hiç uğraşmamak ve aynı ölçülerde yeni bir akvaryum yaptırmak. :( Oldukça masraflı bir iş oldu...

Video aşağıdadır.

2. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Bir damacana suyu aldığınızda kesilip geri koyduğunuzda devam ediyorsa tabandan olamaz. Köşelerden birindedir, tüm köşeleri kenarları kağıt havlu yada kuru bezle silin daha sonra varsa pudra yoksa un sürün köşelere ve damacana suyu yeniden tanka koyun sızıntı nereden belli olacaktır.

3. Yiğit44

Yiğit44

İsim:
    Yiğit44
    Evet aslinda tabandan kastim alt koselerden biriydi. Acikcasi riske girmemek icin ayni olculerde yenisini yaptirmaya karar verdim.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    60*60*45 h ölcülerinde istersen Hasan abinin bana hediye ettıği bir akvaryum var gayet güzel. Arkada plesksisi dursosu borularí da var. Sende sump ve mobilya var üst akvaryum ve borulamayı sana hediye edebilirim.

Yiğit44 bunu beğendi.
  5. ertnylmz

ertnylmz

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    Ertan yılmaz
    yeni kurduğun tanktı dimi bu

6. Yiğit44

Yiğit44

İsim:
    Yiğit44
    Evet hocam.

7. Yiğit44

Yiğit44

İsim:
    Yiğit44
    Veysel abi öncelikle bu güzel teklifin için çok çok teşekkür ederim. Yeniden aynı ölçülerde akvaryum siparişi verdim mecburen.

veysel bunu beğendi.
  8. ertnylmz

ertnylmz

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    Ertan yılmaz
    Talihsizlik olmuş yeni akvaryumda bu sorun geçmiş olsun :(

Yiğit44 bunu beğendi.
  9. veysel

veysel

Yer: