1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

su sarı yeşil

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde attar tarafından 2 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. attar

attar

İsim:
    Halil ATTAR
    Akvaryumda su sarı ve yeşil renkte oldu anlamadım. %30 su değiştirdim dip çekimiyle filitreyi kıstım ama yine de berraklaşmıyor Akvaryum suyum bunun sebebi nedir nasıl çözülür?

2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Cevap: su sarı yeşil

Yeminizin markası nedir? Kaliteli yemler kullanmaya özen gösterip filtrasyonla ilgili biraz daha bilgi verebilir misiniz?

3. attar

attar

İsim:
    Halil ATTAR

Hemen filtrem max 500 l/h yazan Sobo h606 marka şelale filtre yem ise tetra pro vegetable
    aslında önce çin malı bi yem vardı açtım kokusu hoşuma gitmedi attım pekte sevmediler bende gittim iyi bişey aldım bunu önerdiler gayette yiyorlar bazen çok istekli bazen istemeyerek :)

filtreyi biraz kıstım açıkçası daha iyi süzülsün diye içi elyaf dolu :) kendim yaptım orjinal hali pek sağlıklı gelmedi deneyerek max verim olacak şekilde ayarladım elyafı
    dün dip çektim inanın post-it renginde çektiğim sular ve temiz su ekledim hala tık yok

4. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Akvaryumunuzun hacmi nedir? Filtrenin içerisinin elyaf dolması ve zayıf akıntı ile filtre etmesi sizin için iyi filtrasyon anlamı taşıyorsa bence yanılıyor olabilirsiniz. Filtrasyonda, su filtre malzeme aralarından ne çok hızlı, ne de çok yavaş geçmeli. Suyun berraklık olarak temizlenmesi, temiz olduğu anlamına gelmez elbette. Işıklandırma ne kullanıyorsunuz?

Ayrıca berrak suya kavuşmak isterseniz 1/3 oranında beklemiş suyu 3 gün arayla;

1. gün 1/3
    2. gün 1/3
    3. gün 1/3

su değişimini yaparsanız berrak bir akvaryuma kavuşursunuz. Aydınlatmanız, akvaryumunuz, daha detaylı bilgiler gerekiyor. Hatta akvaryumun yeri bile önemli. Dolayısıyla, daha çok bilgi verirseniz yardımcı olunabilir. Bu arada görsel bile ekleyebilirsiniz. Konunuza daha fazla katkıda bulunana olacaktır.

5. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Fotoğraf koyarsanız daha iyi yardımcı oluruz.

6. attar

attar

İsim:
    Halil ATTAR

Fotoğraf koyamıyorum maalesef şimdi sera bionitrivec döktüm 20ml kadar büyük ihtimalle geçecektir ışığıda kapattım.

7. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

İlaca katkıya gerek varmıydı gerçekten sorgulamak lazım. Öncelikle su neden yeşillendi onu bulmalısınız. Yoksa suyu berraklaştırmak kolay. Su değişimi, aktif karbon, bio bilmem ne kullanarak cam gibi yapabilirsiniz. Ama önemli olan tekrarlamaması.

8. attar

attar

İsim:
    Halil ATTAR

Öğrenebildiğim kadarıyla alg problemi bu ve sanırım 123123 tane farklı çözüm yolları sunmuşlar. Bende ortaya karışık denemeye başladım mutlaka birinden biri geçirecektir.

9. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Halil bey, resim göremediğimiz için çok net cevap gelemiyor ancak söylediklerinizden çıkardığım bence akvaryumunuzun filtrasyonu ve havalandırılması çok sağlıklı değil. Ayrıca biyolojik döngünüzde zayıf gibi geldi bana. Birde yemlemeyi olabildiğince az yapın. Yani yemin %95'i havadayken bitsin.

10. attar

attar

İsim:
    Halil ATTAR

Öncelikle teşekkürler arkadaşlar :)
    ancak hala geçmedi geçen su değişimi yaparken suyun rengini çekmek aklıma gelmedi boş bulundum su hala aynı acaba jbl algol bir işe yarar mı? filtre mi zayıf bilemiyorum artık ne yapmak gerekiyor çözümlerin tamamını uyguladım ama maalesef cam gibi suya ulaşamadım bir türlü
    Kullandığım ışık her yerde satılan gün ışığı (pembe gibi) ve beyaz ışık beraber kullanıyorum gündüzleri kapatıp geceleri açıyorum
    yeri uzaktan güneş ışığı alan bir yer
    Suyun rengi The_ReligiouS arkadaşımızın resminde ki balığın en açık sarısı :) en yakın öyle tarif edebildim :ser: veya bu sarı şeklinde :)

11. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Çözümleri uyguladık diyorsunuz, ne uyguladığınızı yazmıyorsunuz, yardım bekliyorsunuz.

3 gün arayla suyun 3'te birini değiştirdiğiniz zaman, suyunuz sarı durmaz. Mümkün değil. Suyun sararması için, en azından 2 - 3 gün geçmesi gerekir.

Resim ekleyin diye boşuna demiyoruz, belki kullandığınız kum, belki kullandığınız bir gemi batık maketinin boyası salınım yapıyor. Nereden bilebiliriz ki?

Resim ekleyin bizde nedir ne değildir görelim, bu şekilde sonuca ulaşmak zor oluyor. :yazik: saat:gif :an:

Sayfayı Paylaş