1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Su Semenderi

Başlığı 'Paludaryum ve Amfibyum' kategorisinde seven_4u tarafından 10 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. seven_4u

seven_4u

İsim:
    Oğuzhan Er
    İyi günler;
    Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum,en uygun burayı gördüm.Yanlışım varsa afbuyurun..

Pazar günü doğum günüm olması sebebi ile bugün hediye bir su semenderine sahip oldum.Fakat akvaryum veya bu tip canlılar hakkında açıkçası hiçbir bilgiye sahip değilim...Tek bildiğim eminönündeki çarşıdan alındığı...

Semender şu anda bildiğiniz basit bir fanusun içinde yüzmekte ancak internette biraz araştırma yaptığımda bu canlıların kuru ortamada ihtiyaç duyduklarını öğrendim.

Semenderin bir kaç resmini de ekliyorum,eğer ne yapmam konusunda bir yol gösteren olursa yazık olması sevimli yaratığa elimden geleni yapayım :)
    Resimde ekleyeyim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..Bu canlı suya bağımlımıdır,kuru alana da ihtiyaç duyarmı?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İlginç bir hediye doğrusu. Semenderlerin farklı türleri var ancak genelde zaman zaman su dışında güneşlendikleri doğrudur. Bu yüzden fanus ortamından kurtarmanız gerek. Geniş bir cam akvaryuma ihtiyacınız var sanırım. Derinliği ve uzunluğu canlıya yetecek düzeyde olmalı. Bu akvaryuma kayalardan su dışına çıkacağı bir ortam yaratabilirsiniz. Akvaryuma şelale filtre bağlarsanız ve iç filtre bağlarsanız suyu daha uzun süre temiz kalır ve su değişim aralığınızı uzatırsınız.

3. seven_4u

seven_4u

İsim:
    Oğuzhan Er
    ilginç bir hediye olduğu doğru,hep bir su semenderi alıcam kendime derdim.Bunu çok duymuş bir arkadaşımın hediyesi :)

dediklerinizi dikkate alacağım.En kısa zamanda daha geniş,kuru alana sahip bir akvaryuma nakledeceğim.Akvaryumun ölçüleri konusunda bir tavsiyeniz varmı?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Aslında ölçü konusunda bizim fikrimizin pek manası olurmu bilmem. Çünkü canlının ulaşacağı boy önemli ve tabi sizin yer durumunuz. Bana sorarsanız 80 derinlik, 80 uzunluk, 50 yükseklik derim.

5. seven_4u

seven_4u

İsim:
    Oğuzhan Er
    Çok teşekkür ederim ilginiz için,tavsiyelerinizi dikkate alacağım...

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş