1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Su soğutucu projesi

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde murataga tarafından 14 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. murataga

murataga

İsim:
    murat gürer
    Fazla para ödemeden az bir maliyetle 30-35 derece sıcaklığı-24-25 derece aralığına düşürebilirsiniz. Ben denedim dememe gerek yok, resimlerden belli nasıl yapıldığı.

Ekli Dosyalar:

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Su soğutucu projesi

Merhaba Murat Bey, denemişsiniz ve memnun kalmışsınız tebrikler. Tabii genel olarak herkesin kullandığı bir yöntemdir fan yöntemi. Fazla sayıda fan yan yana kullanılmış bu sistemde ve şık olmuş tebrikler. Buharlaşma oranı bu sistemde hatırı sayılır olacaktır ancak aşırı sıcaklarda değer buna.

3. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Başka bir konuda da yazdım ama Kuru Buz denilen donmuş karbondioksiti deneyen veya bu ürün ile ilgili tecrübesi olan varmıdır acaba.Kendi özel paketleri içersinde uzun süre özelliğini kaybetmeden kullanılabilecek bir ürün, fakat karbondioksit olduğu için kullanırken dikkat etmek gerekiyor...

Sumpta koruyucu bir kap içersinde kullanılabilir gibime geliyor.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. murataga

murataga

İsim:
    murat gürer

Temel arkadaşım burada bir hata yapmışım şimdi onu düzelttim. Bir adet elektronik digital termostat ekledim, şimdi ısıyıda kontrol altına alıyorum. Gelelim su meselesine abi valla dünden bu yana çalışıyor eksilen su miktarı ise 5 sürahi su buda 2 şer litrden 10 litre su kaybetmişim demek dünden bu yana, yaklaşık 24 saat zaman geçmiş ve de bunu eklememin sebebi 5 çöpçümü kaybettim. 30 derecenin üstüne çıktı şimdi ise kontrollu olarak 25-26 derece civarında.

Ekli Dosyalar:

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Fan sisteminin ısıyı belli ölçüde indirdiği aşirkardır, zaten yıllarca tuzlu su akvaryumlarını yazın bu şekilde korumaya çalıştık. Tatlı su akvaryumları açısından zaten suyun eksilmesi pek sorun yaratmıyor ama tuzlu su akvaryumlarında fark eder. Üstelik su dediğin kadar da değil çok daha fazla buharlaşır çünkü açık yüzey alan fazladır sump yüzünden ve yine aydınlatma sistemleri tatlı suya göre çok daha güçlü ve ısı yayar. Elbette kullanılıyor ancak fan sayısını dengelemek lazım tuzlu su açısından, tatlı su olsun veya tuzlu su olsun fotoğraftaki aparat her koşulda güzel olmuş.

6. murataga

murataga

İsim:
    murat gürer
    Evet abi benim şun anda daha iyi projelerim var fırsat yakalayamıyorum. Ben bir tekstil fabrikasında elektrik-elektronik ustabaşıyım, bir fırsat bulabilsem daha neler var neler vede yapmak istediğiniz fikir olarak düşündüğünüz şeyler varsa yardımcı olabilirim. Ve de açtığım konuya yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim.

Saruman kardeşim, donmuş karbondioksit bence balıklar için iyi bir fikir değildir belki. Dün forumda gözüme çarpan bir proje işine yarayabilir buraya tıkla.

Ekli Dosyalar:

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 13 Mayıs 2016
    YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Usta olmak demek ortaya ilginç işlerin çıkabilir olması demektir. İnşallah bekleriz güzel projeler. Dijital kontrol on numara olmuş tebrikler.

8. murataga

murataga

İsim:
    murat gürer

Sağ olun çok teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş