1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Su tuz oranı , canlı kum .

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde AnakinSkywalker tarafından 17 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. AnakinSkywalker

AnakinSkywalker

İsim:
    Deniz
    Merhaba mantık olarak 1023 tuzluluk oranı için Litre başına 23 gr tuz eklemek gerekir . Fakat yanılıyor olabilirim forumda kaynak bulamadım. Birde canlı kum olara ne önerirsiniz Natures Ocean - Bioactivi inceledim özellikleri fena değil . Canli kumu eklerken yıkamak gerekmiyor sanırım.

2. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Canlı kum eklemeden önce yıkarsanız canlılık özelliğini kaybeder zaten mümkünse tuzu ekleyip akvaryumda 2 gün çevirdikten sonra ekleyiniz canlı kumu ortalık toz duman olur ama zamanla ps yi de devreye alırsanız berraklaşır. Tuzluluk için genelde 1025 elde etmek için 40 gr ekleriz fakat her tuzda bu oran değişiyor genel olarak 40 gr

AnakinSkywalker bunu beğendi.
  3. AnakinSkywalker

AnakinSkywalker

İsim:
    Deniz
    Tankı bugün doldurdum Tetra tec aquasafe ekledim yarın tuzu ekleyip kum için 2,3 gün beklerim .

4. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Bu tetra tec neden kullandınız ne işe yarıyor?

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. AnakinSkywalker

AnakinSkywalker

İsim:
    Deniz
    Ben tatlı su tanklarımda kullanıyorum ,su hazırlayıcı üzerinde tuzlu su içinde uygun olduğu yazıyordu bende kullandım . Direk musluk suyu kullandığım için su hazırlayıcının faydası olabileceğini düşündüm. Forumdan başka bir öneri gelmediği için Natures Ocean - Bioactiv kum alacam .

6. jildrime

jildrime

İsim:
    yıldırım çetin
    Cok yanlis islemler var gibi geldi, bence kullanmayin urunu, kurulum konularini gozden gecirmenizi oneririm kisa macera yasamak istemiyorsaniz
    R/o yani filtreden gecirilmis su veya en kotu damacana su oneririm,

montana, AnakinSkywalker ve muradtekin bunu beğendi.
  7. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Hiçbir kimyasal su düzenleyici vs ro görevi göremez musluk suyu büyük pişmanlık olur sizin için en azından kaliteli bir damacana su ile kurulum yapmak daha yerinde olur.

montana ve AnakinSkywalker bunu beğendi.
  8. AnakinSkywalker

AnakinSkywalker

İsim:
    Deniz
    Bugün suyu degiştirdim . Damacana kullandim (Erikli :) ). İçine 1 kilo Red Sea Coral Pro Deniz Tuzu ekledim (47 litre ). Kafa motorunu çalıştırdim. Ölçüm yaptıkdan sonra tuz eksiğini tamamlayacam . Natures Ocean - Bioactiv kum hakkında ne düşünüyorsunuz ? Gerçekten içerisinde bakteri bulunduruyormu ? Kumu girmek için nekadar beklemem gerekiyor ?

9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Canlı kum kullananlar arasında mennun olanda var olmayanda, markayı bilmem ancak tuzluluğu ayarladıkdan sonra kumu serin akvaryuma.

montana ve AnakinSkywalker bunu beğendi.
  10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Uyarılar sonrası suyu boşaltarak damacana kullanmanız yerinde hareket olmuş. Canlı kum veya değil bir fark yok önemli olan kumun ana yapısı ve ne tür malzeme olduğu.

Canlı kumlar doğal olarak suya tuz ekleyip hazırladıktan sonra eklenmeli ki var olduğu düşünülen yaşam tuzlu suda devam etsin. Fakat şahsen ben bunun da önemli olduğunu düşünmüyorum.

11. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Tuzu Red Sea kullanıyorsanız, bir damacan ( 19 litre ) için 635 gram tuz size binde 23 tuzluluğu verir.

AnakinSkywalker ve Courageous bunu beğendi.
  12. AnakinSkywalker

AnakinSkywalker

İsim:
    Deniz
    Aldığım yer de litre başına 33 gr ekle dedi şu anda 1300 Gr tuz var 47 litre için 1551 grama tamamlayacam . Yavaş ekliyorum.

montana, YMR_AY ve ozgun_cyprus bunu beğendi.
  13. birol__gursoy

birol__gursoy

Yer:
    istanbul
    Kum carib sea iyidir.
    Ondan sonra bacteri kültürü edininiz.
    Oluşum için

BirolGürsoy

14. AnakinSkywalker

AnakinSkywalker

İsim:
    Deniz
    Kum sparişi verdim , teşekkür ederim bakteri kültürüde mutlaka alacam . Tatlı su da bile her filitre temizliğinde bakteri girerim mutlaka .

Sayfayı Paylaş