1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Su Yüzeyinde Yağ Gibi Tabaka Var ?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde sqlear tarafından 9 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. sqlear

sqlear

İsim:
    Cem COŞKUN
    Suyu komple değiştirdim fakat aynı normalde çok zor görünüyor ama ışığı yakınca direk belli oluyor ilk su doldurduğumda kumlardan dolayı biraz bulanık oluyor sonra geçiyor ondanmı kaynaklanıyor acaba..

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    1-2 güne geçer o yağlanma.. Suyu bolca havalandırın ve su yüzeyini hareketlendirin.Korkulacak bir durum değil yeni kurulan tankların maruz kaldığı bir süreçtir..

sqlear bunu beğendi.
  3. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Suyu komple değişim sebebiniz nedir, yağlanmamı?

Genelde fazla yemlemeden ve yeni kurulan tank sendurumudur, çok rahatsız ediyor ise bir kaç peçete yardımı ile alabilirsiniz su yüzeyinden, oluşmaması içinde su yüzeyini haraketlendirmeniz, sorununuza çare olacaktır.

4. sqlear

sqlear

İsim:
    Cem COŞKUN
    1 ay oldu iç dekor değişimi yapıcaktım.. Yağ gibi bişe görünüyordu oda bahane oldu değiştirdim ama aynı yine...
    Suyu değiştirdiğimde de yine aynıydı...

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Tamamen su değişimlerinden kaçınmalısınız, düzenli su değişimleri daha yararlı ve yerinde olacaktır.

sqlear bunu beğendi.
  6. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    İç filtre varsa çizimdeki şekil yağlanmıyı alır.istersen içine elyafta koyabilirsin.

sqlear bunu beğendi.
  7. sqlear

sqlear

İsim:
    Cem COŞKUN
    Peki neden yağlanma yapar ???

8. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu
    Yemden dolayı.

Hep protein yem kullanımından.

Su yüzeyi durğunluğundan dolayı.

Bitkili akvaryumsa co2 den salınım olmuş olabilir.

Fazla gübreden

Herzaman bu nedenlerden dolayı olcak diye bir durum yoktur suyunuz da kimyasal bir değişiklikte olmuş olabilir veya bunlara eklenecek nedenlerde olabilir benim bildiğim bunlar.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sıralanan sebebler olası sebebler ve neden bunlardan biri mutlaka. Fakat yaygın olarak yüzey hareketi azlığı sebeb olur, çünkü yağlanma veya bulutlanma yem veya diğer sebeblerle oluşmuş olsa da yeterli yüzey hareketi olduğunda oluşum gerçekleşmez. Efektif bir filtrasyon varsa yüzey akıntısı ile yayılan tabaka filtre sayesinde en aza indirilir.

Sayfayı Paylaş