1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Subulatalarım

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde Kubilay* tarafından 16 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Subulatalarımın yaprakları eriyor şuanda 2-3 tane subulatada var 2 yaprağında falan.Ne yapacağım Co2 diye düşündüm şelaleyi kestim bi süre dünden beri biraz co2 bitkiler için balıklar ıcınde oksıjen verdım az az.Ama devam ediyor galiba nasıl yapacağım? Suyun sertliğini falan nasıl ölçebilirim o ph ve başka değerleri ölçerlerden satın almadan?

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Subulatalarım

Kubilay, bitkiler sırf Co2 istemezler, bunu yanı sıra diğer besinlerede açlık duyarlar. Işık, taban, sürkülasyo, gübre olmadan yaşatamassın. Nasıl balıklarını yemliyorsan bunlarıda gübrelemen gerekir............

Sen biraz araştır. Armut piş ağzıma düş yok, kendin araştırırsan dahada keyif alacaksın.....

Tıkandığında buradayım......

3. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Subulatalarım

Abi okul olmasa araştırırım sabahtan akşama kadar ama pc nin başında olamıyorum hiç.Sürekli ders ders bıkkınlık geldi valla okulu bırakıp petshop açıcam onu istiyorlar.O yüzden yazdım araştıramıyorum pc'de. :(

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Subulatalarım

Üzgünüm Kubilay, araştırırsan bitkiler yaşar yoksa ölür, dahada kimse bitki vermez sana. haha:

5. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Subulatalarım

Birazcık baktım pH ve gübre çıktı sorun.Çünkü Co2 var.Ama pH ölçücek alet yok bu seferde.Gübre olarak ne alacağım? :(

6. Portnoy

Portnoy

Subulatalarım

Banada tavsiye etmişlerdi DIY misket gübreler ve sıvı gübreler var onlara göz atabilirsin ,fiyatlarıda çok uygun eğer bulamazsan özel mesaj veya msnden yardımcı olurum.

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Subulatalarım

Subulatalar sağlam bitkilerdir kolay kolay ölmezler.. Ya adaptasyon evresindedir yada kökleri dikerken zarar görmüştür.. Subulatalar çok az ışık alsalar dahi kendilerini idame ettirirler.. Yayılmaları durma noktasına gelir ama pes etmezler.. Gübreleme ile onları coşturursun oda ayrı bir konu tabii..

Üzgünüm Murat abi subulatalar benim subulatalar olduğu için bu seferlik bilgi vermek zorunda kaldım.. :D Armutu pişirip ağzımıza düşürene kadar canımız çıktı bazı durumlarda ama en iyi tadıda öyle aldık Kubilaycım saygılar:gif

8. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Subulatalarım

Eyvallah Volkan'da şimdiki gençler çok hazırcı, bırak çürütsün bir daha isterken tüm şartları hazırladım diye istesinler......

9. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Subulatalarım

Tamamdır valla akvaryuma ne para harcadım şimdi hesapladım kaç tane akvaryum alırdım onla :D Sıvı gübreyle küçük bi iç filtre aldım Co2 için..İyileşirler belki.Birde şimdi %30 su değişimi yapacağım..

10. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Subulatalarım

Bunların faydasını göreceğin kanaatindeyim Kubilay. Sonucu yazarsın.

Sayfayı Paylaş