1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Suda Toz Şeklınde Küçük Su Damlaları

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ozym1987 tarafından 27 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. ozym1987

ozym1987

İsim:
    ozan yılmaz
    Ehiem 2010 iç filtre akvaryuma 3 gün önce kurdum ve aynı zamanda %20 su değişimi yaptım. 110 lt tankımda suda toz gibi toz kadar küçük su tanecikleri oluştu ve 3 gündür geçmiyor. Sebebi ne olabilir ?

Resun cy20 dış filtre tek başına çalışırken böyle bir problem yaşamadım yardımcı olursanız sevinirim...

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Bu toz kadar ufak su tanecikleri dediğiniz hava kabarcıklarımı ? Muhtemelen bu ufak hava kabarcıklarını iç filitreniz çıkartıyordur. İç filitrenin hava girişindeki vanayı açarsanız suda yüzüşen hava kabarcıkları artar,kısarsanız azalır ama bu seferde bahsettiğiniz gibi toz tanecikleri gibi olur. Bu sorundan tamamen kurtulmak istiyorsanız iç filitrenin hava hortumunu sökün yada ucundaki vanayı tamamen kapatın. Suya oksijen sağlamak için filitrenin su çıkışını suyun yüzeyini dagalandıracak pozisyona getirin.:ay:

3. ozym1987

ozym1987

İsim:
    ozan yılmaz
    ehiem 2010 iç filtre

Evet arkadaşlar, suyumdakı toz gibi gezinen küçük küçük hava kabarcıklarının yeni aldığım iç filtremin yaptığının kanatına vardım. İç filtreyi kapatınca su düzliyor, toz bulutu kalkıyor. Sizce neden yapıyor bunu, aklım almıyor. Sonuçta göze hiç hoş görünmüyor, her ne kadar balıklarıma zararı olmadığını bilsem bile, estetiği bozuyor. Nasıl çözüceğim bu sorunu, fikri olan varmı?

4. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Sorununuza yorum getiremeyeceğim ancak eheim iç filte bende de var. Haznesi çok çabuk doluyor bence bu çok büyük sıkıntı.

Ve hiç tavsiye etmiyorum bu iç filtreyi :smile19:

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İç filtreniz mi oksijen sağlıyor akvaryuma ? Eğer su çıkışından hava çıkarması şeklinde kullanıyorsanız elbette kabarcık olacak. Oksijeni hava motoru ile sağlıyorsanız eğer iç filtrenin hava hortumu kısmını çıkarın ve filtreyi en az 6-7 cm su içine sokun düzelir.

Sayfayı Paylaş