1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Suda Toz Şeklınde Küçük Su Damlaları

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ozym1987 tarafından 27 Ekim 2010 başlatılmıştır.

 1. ozym1987

  ozym1987

  Mesajlar:
  18
  İsim:
  ozan yılmaz
  Ehiem 2010 iç filtre akvaryuma 3 gün önce kurdum ve aynı zamanda %20 su değişimi yaptım. 110 lt tankımda suda toz gibi toz kadar küçük su tanecikleri oluştu ve 3 gündür geçmiyor. Sebebi ne olabilir ?

  Resun cy20 dış filtre tek başına çalışırken böyle bir problem yaşamadım yardımcı olursanız sevinirim...
   
 2. reis

  reis

  Mesajlar:
  6.009
  İsim:
  Olcay Aksu
  Bu toz kadar ufak su tanecikleri dediğiniz hava kabarcıklarımı ? Muhtemelen bu ufak hava kabarcıklarını iç filitreniz çıkartıyordur. İç filitrenin hava girişindeki vanayı açarsanız suda yüzüşen hava kabarcıkları artar,kısarsanız azalır ama bu seferde bahsettiğiniz gibi toz tanecikleri gibi olur. Bu sorundan tamamen kurtulmak istiyorsanız iç filitrenin hava hortumunu sökün yada ucundaki vanayı tamamen kapatın. Suya oksijen sağlamak için filitrenin su çıkışını suyun yüzeyini dagalandıracak pozisyona getirin.:ay:
   
 3. ozym1987

  ozym1987

  Mesajlar:
  18
  İsim:
  ozan yılmaz
  ehiem 2010 iç filtre

  Evet arkadaşlar, suyumdakı toz gibi gezinen küçük küçük hava kabarcıklarının yeni aldığım iç filtremin yaptığının kanatına vardım. İç filtreyi kapatınca su düzliyor, toz bulutu kalkıyor. Sizce neden yapıyor bunu, aklım almıyor. Sonuçta göze hiç hoş görünmüyor, her ne kadar balıklarıma zararı olmadığını bilsem bile, estetiği bozuyor. Nasıl çözüceğim bu sorunu, fikri olan varmı?
   
 4. james_34

  james_34 Üstad Üye...

  Mesajlar:
  1.129
  İsim:
  can candaş
  Sorununuza yorum getiremeyeceğim ancak eheim iç filte bende de var. Haznesi çok çabuk doluyor bence bu çok büyük sıkıntı.

  Ve hiç tavsiye etmiyorum bu iç filtreyi :smile19:
   
 5. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  İç filtreniz mi oksijen sağlıyor akvaryuma ? Eğer su çıkışından hava çıkarması şeklinde kullanıyorsanız elbette kabarcık olacak. Oksijeni hava motoru ile sağlıyorsanız eğer iç filtrenin hava hortumu kısmını çıkarın ve filtreyi en az 6-7 cm su içine sokun düzelir.
   

Sayfayı Paylaş