1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sump Çalışması 'Hakkında' Fikir

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde GokhanZeybek tarafından 13 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu
    Merhabalar,

Sump ile ilgili kafama birşey takıldı yapmıyacağım sadece soruyorum. Sump kulelerinde yani suyun sump a giden yerinde genellikle üstte olur suyun gidişi. Aşağıda yapan var mı eğer varsa (kafama takılan burası) elektirikler gidince o su sumpa sumpdan da dışarıya gitmez mi?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Sump Çalışması 'Hakkında' Fikir

Taşmaz Gökhan çünkü akvaryumdan su sadece pimaş ağız kısmının altına su düşene kadar aşağı su iner yani misal olarak yukardan aşağıya 15 litre su iner ve boru ağzından aşağı seviyeye düşen su daha inmez. Aşağı inen ilk kesilmedeki 15 litre suyu da sump içinde tutar, zaten sump tam su dolu değildir yarımdır ki sistem kesildiğinde aşağı inen suyu içinde tutabilsin.

3. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu

Yani sumpa inen borunun aşşağısında delik yok suyun gitmesi için?

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Sumpa inen borunun altında delik yok tabi Gökhan. Eğer borunun altında delik olmuş olsa,ve suyu üstten değilde alttan toplamış olsa akvaryumdaki bütün suyu aşağı indirir.

GokhanZeybek bunu beğendi.
  5. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu

Dün bilgisayar başında otururken aklıma geldi sanki bir yerde gördüm dedim öyle şey mi olur diye size bir danışayım dedim.Teşekkür ederim.

6. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Akvaryum tabanında deliği olan sistemlerde vardır, ama mantık aynıdır. O deliğin çevresini, su yüzeyine yakın yere kadar pleksi ile kapatır, su yüzeyine yakın kalan pleksi kısma da tarak şeklinde delikler açılır, sistem yine aynı çalışır.

Sayfayı Paylaş