1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sump Ölçüleri Hakkında Öneriler Gerek

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde taakaa tarafından 3 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Sehpanın altına 120*70*40h ya da 35h bir sump düşünüyorum ama aklıma takılan bir şey oldu ,ileride soğutucu aldığımda ya da reaktör eklemek istediğimde tüm alanı sumpa ayırdığım için sıkıntı çıkmayacak mı? Sizce bu ölçüler nasıl?Şayet bu ölçülerde karar kılınırsa cam kalınlığı kaç olmalıdır?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Sump Ölçüleri

Soğutucular dolap altında olmuyor ve olmamalı zaten. Çok ısı çıkaran bir cihaz olduğundan akvaryum yanında bir yerlerde durur. Reaktörlerin çoğo sump içinde çalışır zaten genelde. 8mm cam olabilir. Sump yüksekliği 35 cm güzel.

3. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Cevap: Sump Ölçüleri

Ben de öyle düşündüm çoğu soğutucu bulunduğu ortama aşırı ısı veriyor termodinamik yasaları gereği,Eminönünde ve bir çok yerde özellikle dolabın altını açıp baktığımda soğutucuyu içeride görmüştüm o yüzden sorayım dedim ,yanlış bir uygulama olmasına hiç şaşırmadım ama:) O zaman ölçüler bunlar olsun ne kadar geniş o kadar iyi :) 0,6mm cam soru işareti oluşturmuştu kafamda 0,8 olsun kafam rahat olsun o zaman.

Sayfayı Paylaş