1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sump Önerisi

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Archangel tarafından 6 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Archangel

Archangel

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kerem m
    Arkadaşlar mevcut sumpımın küçük olması ve gelecekte ihtiyaçlarıma cevap veremeyecek olması nedeniyle yeni bir sump kurmayı düşünüyorum.Aşağıdaki gibi bir sistem düşündüm fikrinizi belirtebilirseniz çok sevinirim.Tankın boyutları 120x60x60

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kurgu benim hoşuma gitti, refugium alanına su şaşırtma olarak girip çıkmazsa yüzeyden direk hareket ederse daha iyi olur. Ayrıca bu haliyle de olur ancak ps alanı ile refugium alanı yerde değiştirebilir.

3. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Motor yazan kafa motoru sanırım, ps nin tam yanında duruyor.Baloncuk sorunu yaratır gibi geliyor bana.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Şaşırtmalar cizilmemiş bir de. Su inişte su bölmenin altinda gecmeli, bu durumda refugium düzeni bozulur. Su inişte bölme camı iki tane olmalı. 4 cm aralık ile bir cam daha eklenirse refugiuma su üstten girer. 4cm boşluğa da ısıtıcı koyulur veya sünger.

5. Archangel

Archangel

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kerem m
    Su şaşırtma Allah'ın emri diye gayri ihtiyari çizmemişim eve gidince ölçüp biçip tekrar bir çizim yapayım:)
    .Çok teşekkürler bu arada.

6. Archangel

Archangel

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kerem m

Son durum budur.Fakat Hakan Beyin dediği kafama takıldı.Kafa motoru ve psnin yan yana olması büyük sorun yaratır mı?

Sayfayı Paylaş