1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sump İniş Borusu

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde umut özkan tarafından 2 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Mrb değerli portal sakinleri.Yapmakta olduğum tankın sumpu için biraz düşünürken gözüme genellikle lavabo altlarında falan kullanılan bir boru takıldı.Biraz düşündükten sonra sumpa iniş ve çıkış için bu boruyu kullanabilirim diye düşündüm rahatlıkla bükülüyor istediğimiz şekle giriyor kalın içi tırtıksız.Sump için deldiğim deliğe biraz küçük geldi ama onun içinde yine lavabo altlarında kullanılan su sızdırmaması için bu borulara takılan tıpa gibi lastik bir aparat var.Onu deliğe uygun ebatlarda alırsak deliğe tam oturur diye düşünüyorum.Boruyu da büküp içerisinden geçiririz.Borunun ağzınada plastik aparatlarla süzgeç sistemi yaparız.Su inişi sağlanmış olur.Ama yine sizlere sormadan hemen yapmadım.Olur mu acaba?Olursa hem görüntü açısından hemde maliyet açısından bayağı uygun olur bizler için.

Ekli Dosyalar:

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Olur,sağlam yapıldıktan sonra neden olmasın,silikonda sürülürse daha sağlıklı ve sağlam olur.Resimdeki hortum da ideal...:)

3. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Bu hortumların silikonlusu var.Onlar bu iş için ideal...

4. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Her zamankinden değişik bi sistem olur ama tutarsa yani güzel ve sump la uyumlu olursa güzel birşeyler çıkar ortaya.

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş