1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sump şiddeti

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Lapistes tarafından 26 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Lapistes

Lapistes

Öncelikle herkese Merhaba
    Benim sorunum 120x50 yükseklik 65 sump sistemli bir akvaryumum var kepistes besliyorum
    kafa motorundan baştan hortumla temiz suyu akvaryuma vermesini sağladım fakat su çok taznikli geldiğinden kumları kaldırıp taban camını görebiliyordum hal böyle olunca su borusuyla tesisatını çektim dirsekler sayesinde borunun son kısmınada matkapla boruyu delip yağmurlama yaptım ve yağmurlama kısmını kayıt camına vurdurarak akvaryuma suyu verdim bu seferde içerideki su hareketi azaldı sonuç olarak yerde pislikler kısımkısım kalıyor tanziği arttığımda balıklar akıntıya karşı yenik düşüyor
    Sump sisteminde lepistesler için su tazniği nasıl olmaıdır.

2. Erdal

Erdal

Dalga motoru kullanabilirsiniz ama sistem lepistes için biraz lüks olmuş gelin sizi tuzlu suya transfer edelim ;) Yada araya bir t boru koyun çıkışı 2 yapın o zaman tazzik yarı yarıya azalacaktır.

Bozzzok bunu beğendi.
  3. Lapistes

Lapistes

Deniz akvaryumu hayranlıkla izlediğim fakat yoğun iş temposundan fazla cesaret edemediğim bir olay erdal bey şimdiki lwllepistesi kaldırıyor önümüzdeki senelerdeneden olmasın

4. Erdal

Erdal

Gözünüzde büyüttüğünüz kadar zor ve bakım gerektiren bir şey değil sadece gereksiz hareketler yapılmamalı ve canlı girişinde acele edilmediği ve sistemin kapasitesini geçmediğiniz taktirde tatlı sudan daha kolay olduğuna inanın :)

Sayfayı Paylaş