1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sump Deliğini Genişletme

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde Panzer67 tarafından 19 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Panzer67

Panzer67

İsim:
    Kerem
    Merhaba arkadaşlar 80x80 50h akvaryumuma alt sump için akvaryum ve mobilyaya alt delikleri açtırdım ancak akvaryum taban camına 40mm lik delikler açılmıştı şimdi elimdeki 40mm lik rekorları geçiremiyorum 38mm lik su deposu için kullanılan rekorlardan almak zorunda kalıyorum ancak bu rekorlarda iç kısmı yani su geçiş kısmı 2,54mm lik geçiş kalıyor bu su çıkışı ve inişi için yeterli olmayabilir gibi geliyor sump inişi ve çıkış için sizce delikler kaç mm olmalıydı. Açılmış olan delikleri genişletmek adına sizce birşeyler yapılabilirmi nedersiniz . Ne yapmalı?

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Fotoğraf ekleyebilirseniz daha net bir cevap verebilirim. Lakin ben yeteceğine eminim.

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hiç genişletmeye uğraşıp rizikoya girmeyin, delik akvaryumun ölçüsüne yeterli gelir...:)

4. Panzer67

Panzer67

İsim:
    Kerem
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Bu fotolardaki bağlantı deliği 2,4 mm civarında üzerinde 1" diye ifade vardı bu küçük gelir diye düşünüyorum deliği genişletmeyi düşünüyorum ne dersiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Durum fotoğraftan net anlaşılıyor, su deposu rekoru çok etli su geçişini daraltıyor, kurtardığı kadar genişletmek gerek, yada 40 lık rekoru ve açılan deliği iyice zımparalayıp sıkı sıkı takmalı diyorum ve azda olsa iyi bir zımpara camı da genişletir abi...

6. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Elinizde dremeliniz varsa genişletme işi kolay, ancak yok ise biraz zor olacaktır diye tahmin ediyorum.
    Dremele takılan bir zımpara uç ile camı ıslatarak kolayca delik çapı büyür.Bir matkaplada yapılabilir ancak devir sayısı düşük olduğu için uzun sürebilir.Püf nokta camı kurutmamakta.

7. Panzer67

Panzer67

İsim:
    Kerem
    Genişletme işine girdim denedik oldu arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim.

http://img.tapatalk.com/d/14/02/03/ge9agure.jpg[/IMG
    [IMG]http://img.tapatalk.com/d/14/02/03/9y8ymyzy.jpg[​IMG]

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

YIKIKTEMO ve Alparslan bunu beğendi.
  8. Panzer67

Panzer67

İsim:
    Kerem
    Genişletme ok yardımlarınız için değerli fikirleriniz teşekkürler arkadaşlar

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yapıldığına sevindim abi iyi günlerde kullan...:)

Sayfayı Paylaş