1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sump Dizilimi Uygun mu Sizce

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde Ersin35 tarafından 18 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. Ersin35

Ersin35

İsim:
    ersin güler
    Sump Dizilimi Uygun mu Sizce ( Tatlı Su )

Sump dizilimi olarak bioball eklemedim. Sebebine gelince su iniş kulesi tıka basa bioball dolu ve suyun yerterince parçalanıp havalandığını düşünüyorum. Önemli olan filtre malzemelerini suyun ilk indiği yere koydum. Zeolit mercan ve lav kırıklarından gelen tozun gözenekleri doldurup kapatmaması için.Su iniş kulesinde biobalların üzerinde sünger ve elyaf mevcut. Bakteri oluşumu tamamlanmış durumda olduğu için sumpa elimden geldiğince temiz su ulaşmasını sağlamaya çalıştım. Sizce malzemelere eklemem gereken birşey varmıdır önemli işlevi olan?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Sump Dizilimi Uygun mu Sizce

Ellerine sağlık Ersin 10 numara olmuş çizim ve düşünce. Tabii konuya eklemek ve anlaşılması adına tuzlu su mu yoksa tatlı su akvaryumu için mi belirtirsen iyi olur. Tuzlu su olacaksa yorumlar değişecektir. Tatlı su içinse kutlarım çok güzel bence.

3. Ersin35

Ersin35

İsim:
    ersin güler

Tatlı su Temel abi.

4. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale

Bu kadar fazla kata gerek yok bence, daha sade, temizlemesi ve bakimi daha kolay bir sump daha iyi olmaz miydi? ilk iniste partikulleri temizleyecek bir sunger ve ardindan ince bir elyaf katmani buyuk hacimli bir sporax bolumu' istege bagli olarak kimyasal filitrasyon icin zeolit veya karbon bolumu olabilir. Sump kullaniminin en buyuk artilarindan biri temizlenmesinin ve malzemelere ulasiminin kolay olmasidir' bu kadar katman ve malzeme ile bence bu avantaji kaybetmeyin.

5. Ersin35

Ersin35

İsim:
    ersin güler

Uzun zaman bakım gerektirmediği için iki saatimi ayırabilirim sorun olmaz. Malzemeye göre bakteri çok olacağı için temizliğide ayrı günlerde bölüm bölüm yapabilirim. İlgilenip yorumda bulunduğunuz içinde teşekkürederim.

6. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

Valla hocam ilk bakışta 2 saatte temizlerim kelimesi biraz kolay görünüyor ama iş icraata geldiğinde basit bir filitrenin temizliğini bile zorsunuyoruz. Dikkatinizi çekerim.. Yinede düşünce ve fikir olarak güzel.. Dediğim gibi temizleyecek adam lazım.

Sayfayı Paylaş