1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

sump hakkında birkaç soru.

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde brkyilmazzz tarafından 8 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. brkyilmazzz

brkyilmazzz

Yer:
    ankara
    İsim:
    burak yılmaz
    sumplarda elyaf ve biyolojik süngerin kullanılması dogru mu yanlış mı ? ayrıca biobal içinde bir işe yaramaz sadece ustune dokuldugunde suya oksıjen kazandırır seklinde birkaç sey duydum ? bilgi vericebilcek olan var mıdır ?

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Biobal kule içinde kullanıldığinda suya oksijen kazanımı sağlar, elyaf sık olarak değıştirilmediği zaman tuttuğu artıkları pislikleri nitrat olarak geri verir. Özellikle su içinde olan elyaf .

Elyaf sünger gibi filtre malzemeleri suda yüzen pot vs gibi yararlı, balıklar için yem olabilecek micro yaşamlarıda tutarak tanktan uzaklaşmasına yol açar.

Basit anlatımla bu sekil durum.

emrah aytekin bunu beğendi.
  3. brkyilmazzz

brkyilmazzz

Yer:
    ankara
    İsim:
    burak yılmaz
    cevabınız ıçın teşekkurler veysel bey. akvaryum haçmim kuçuk(60lt ana tank, 20lt sump olucak). yani pod oluşumu ıçın ideal degil pek zaten. bu yuzden sumpta elyaf ve bıyolojık sunger kullanmam daha mantıklı olucak sanırım.
    tepe sumpumu aşagıya taşıyorum yanı sump haçmım artmış olucak. elimde aktıf karbon-seramık -zeolit var zaten. başka ekleyebilcegim filtre malzemesı tavsıyesı olan var mı ?

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Elinizdeki malzemeler gerektiğinde kullanım için sumpta sadece ps kafa motoru ısıtıcı olsun

Onurs bunu beğendi.
  5. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Sump içerisine kule yapıp içerisine elinizdeki malzemeleri yerleştirin hem su iniş sesini halletmiş olursunuz bu sayede. Bu arada elyaf bioball kullanın derim. Sonuçta Pod lar kayaların arasında kumunuzun kaya ile birleşim yerlerinde bolcana oluşurlar zaten.

Sayfayı Paylaş