1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sump icin bir kac soru?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde vedat tarafından 13 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. vedat

vedat

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    vedat
    Deniz akvaryumunu bırakıp tatlı suya gectim şimdiki düşüncem japon balıklarından oluşan bir akvaryum yapmak, sorularım şunlar.
    Sump icin bir kule sisitemi yapıcam bunun icin 3 cekmeceli kücük plastik bir kutu aldım altlarını deldim.
    Cekmecelerde hangi malzemeler olucak ve bu malzemeler suyunicindemi kalcak yoksa suyun dışında üsten aşağı doğrumu su süzülecek.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sump icin bir kac soru?

Jopon balığı akvaryumu olacaksa kuledeki tüm malzemeler su dışında olursa iyi olur. Yemek yemeyi seven bir tür ve tabi oksijenli sularıda severler. Kulenin ilk çekmecesi katık atıklar için elyaf tarzı filtre malzemesine ayrılabilir. Bir alt çekmecede su üzerinden süzülsün ve oksijen katkısı yapsın diye biobal, mercan kırığı gibi malzemeler kullanılabilir. Diğer çekmecede mavi sünger kullanımı uygundur.

3. vedat

vedat

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    vedat
    Sump icin bir kac soru?

Kuleyi suyun dışında kalacak şekilde ayarlayıp üsten su akacak konuma getircem.Elimde elyaf ve mavi sünger var bir biobal alıcam o kadar.
    Bir sorumdaha var daha doğrusu bu gün oluştu bu soru akvaryumcuya gitiğimde mango kökü almak istedim oda bana eski mango kökü özeliğini kaybetiğinden bahsetti bu doğrumudur?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sump icin bir kac soru?

Eski mango kökü özelliğini kaybetti ifadesinden anlamamız gereken bence suya salgıladığı tannin maddesiyle suyu yumuşatma özelliğidir. Bunun dışında kaybedecek bir özelliği olduğunu sanmıyorum.

5. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Sump icin bir kac soru?

Japonlar için sump gerekli midir acaba? .8.

6. vedat

vedat

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    vedat
    Sump icin bir kac soru?

Gereklimi bilmiyorum ama sumpum var öyle boş duracağına kulanmamın daha doğru olduğunu düşündüm buna artı olarakta bence gerekli suyu daha iyi olacağı kanaatindeyim.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sump icin bir kac soru?

Sump sistemi gibi güçlü ve gerçekten efektif bir filtre sistemi için herhangi bir balık türüne gereklidir ve ya değildir olarak bakamayız. Tüm balıklar en iyi şartları hak eder ve imkanı olan akvarist sağlamalıdır. Dişük filtre sisteminde de japon beslenir ama unutulmamalı ki sump sistemli akvaryumda da üst düzey japon beslenir.

Bu konudaki nacizane düşüncem bu yöndedir. Tüm balıklar imkanı olan arkadaşların sunacağı en iyi şartları hak eder ve ihtiyaçları vardır. burda:gif

Sayfayı Paylaş