1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sump Konusunda Yardım Lütfen

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Murat DEMİR tarafından 17 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Murat DEMİR

Murat DEMİR

İsim:
    Murat DEMİR
    Selamlar ben 100*60*50 boyutlarında bir akvaryum yaptırıyorum. Sizce sumpu nasıl olmalı deniz akvaryumu için taşırma sistemimi yoksa kule sistemimi saygılar.

2. Murat DEMİR

Murat DEMİR

İsim:
    Murat DEMİR
    Yokmu bana cevap verecek arkadaş ;(

3. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Murat bey deniz akvaryumlarında taşırmalı sistem daha sağlıklı.Ayrıca ekipman özgürlüğüde sağlar.Tam olarak aklınızdaki nedir.

Alparslan ve Murat DEMİR bunu beğendi.
  4. Murat DEMİR

Murat DEMİR

İsim:
    Murat DEMİR
    Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim Murat bey aklımdaki iç görüntüyü bozmayacak sağlıklı çok fazla ses yapmayacak ve uzun soluklu bir sistem kurmak deniz akvaryumu bilgim yok yaklaşık 2 aydır okuyorum ancak ona rağmen ilk hatalarımı yaptım diyebilirim. Kısaca bahsedeyim ilk başta normal standart bir metrelik akvaryuma sistem kurmaya kalktım 110 litreye uygun Ps ve Armatür aldım daha sonra tavsiyeler doğrultusunda 100*60*50h lik bir sumplu akvaryum yaptırmaya karar verdim. Onun için bilgi birikiminize çok ihtiyacım var. Ben yavaş yavaş ilerlemekten yanayım uygun olmayan malzemeleri alınca aklım başıma geldi. Onun için ilk önce tankı yaptıracağım ancak sumpın iniş kısmının nasıl olması gerektiği konusunda imalatçı beni çelişkiye soktu taşırmalı mı yoksa kule sistemimi diye sorunca ben öylece kaldım sizce bu boyuttaki bir akvaryum nasıl tasarlanmalı içerisine hangi malzemeler alınmalı yardımcı olursanız memnun olurum. Saygılar.

5. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Murat bey kule kötü görüntüden başka birşey değil.Arkadan dursolu bir tank yaptırın,Durso dışarıdan takılacak şekilde.Hem görüntüyü bozmaz hemde sessiz olur.Ekipman sizin tankta hedeflediğiniz popülasyon ve ayırabileceğiniz bütçeye bağlı değişir.

6. Murat DEMİR

Murat DEMİR

İsim:
    Murat DEMİR
    Murat Bey bu bahsettiğiniz durso sistem ile ilgili bir link paşlaşabilirmisiniz size zahmet ?

7. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
  8. Murat DEMİR

Murat DEMİR

İsim:
    Murat DEMİR
    Çok teşekkürler Murat bey sağ olun.

9. hasan1958

hasan1958

Yer:
    Ankara
    İsim:
    hasan eksi
    İ durso.jpg
    İnternette ararsanız çok resim var

Murat DEMİR bunu beğendi.
  10. Murat DEMİR

Murat DEMİR

İsim:
    Murat DEMİR
    Teşekkürler Hasan bey

11. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Murat bey oncelikle hos geldiniz. Tavsiyem imkaniniz ve haylainiz olan ölçüler ne ise akvaryumu ona göre yaptırın. Çünkü akliniz hep bir buyugunde olacak. Sump icin ciciye biciye gerek yok tatli su bölmesi ve ps nin optimum calisacagi tek tasirma yeterli. Hatta elektronik seviye kontrol kullanirsan tasirmasiz daha iyi ve sessiz olur.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. Murat DEMİR

Murat DEMİR

İsim:
    Murat DEMİR
    Teşekkürler Mesut bey 150*60*65 ebatlarında bir akvaryumum vardı onu sattım. Ve bu boyutlar benim içinde ideal geldi. Sumpu da dediğiniz gibi çok aşırı irdelemeden yaptırma tavsiyesi banada mantıklı geldi. Çünkü resimlerden gördüğüm kadarıyla hayal gücüne bağlı istediğiniz gibi artırılabiliyor. Aslında ben sump kısmını sorarken atık su kısmının iniş bölümünü nasıl yaptıracağım konusuna takılmıştım. Ancak hem taşırmalıyı hemde kule sistemini öneriyor arkadaşlar bende imalatçıya en son danışıp uygun olanı yaptıracağım inşallah yapıldığı zamanda aşama aşama burada resimleriyle paylaşacağım kurulumu hayırlısıyla teşekkürler herkeze

13. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Su inişi kesinlikle durso öneriyorum. Bu tavsiyemi dilkate alin kesinlikle

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. Murat DEMİR

Murat DEMİR

İsim:
    Murat DEMİR
    Tamam hocam kesinlikle dikkate alacağım teşekkürler.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  15. Erdal

Erdal

Benim akvaryum tabandan delik mesela 2 iniş bir emniyet kesinlikle durso yapın pişman olmazsınız.

Murat DEMİR bunu beğendi.
  16. Murat DEMİR

Murat DEMİR

İsim:
    Murat DEMİR
    Teşekkürler üstat

Sayfayı Paylaş