1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sump Sistemi ve Dış Filtre Görüşleri

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde fatih_çetin tarafından 22 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. fatih_çetin

fatih_çetin

İsim:
    fatih çetin
    Selam arkadaşlar

Öncelikle aranıza yeni katıldım eğer konu doğru yerde değilse af ola.

120*45*60 ölçülerinde bir akvaryum yapmayı planlıyorum takip edebildiğim kadarıyla dış filtre konusunda çeşitli görüşler var sump vs. gibi sistem tam olarak nedir nasıl çalışır olmazsa olmazlardan mıdır kadar vermedim bu konu hakkında tam net bilgiyi nasıl elde ederim nasıl yapılır vs. gibi.

Teşekkürler.

2. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Cevap: Sump Sistemi

Fatih bey öncelikle aramıza hoş geldiniz demek istiyorum.

Dış filtre ve sump ikisi arasında kaldığınıza göre sanırım tatlı su akvaryumu için düşünüyorsunuz.

Şayet tuzlu su akvaryumu düşünüyorsanız dış filitre olmaz, ben size sump tavsiye edeceğim forum da bolca bu konu ile ilgili tartışma ve bilgi var.

Hangi türü beslemeyi planlıyorsunuz ?

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Sump Sistemi

Ölçüler sump için uygun. http://www.akvaryumportali.com/tatl...sistemi-mi-yoksa-filtre-sistemi-mi-11848.html konusunda görüşler linkte bulunuyor. Çalışma prensibi oldukça basittir. Akvaryuma sump sisteminden su basılır, Akvaryumun uygun yerinden hacme göre delinen deliğe boru tesisatı takılır ve boru sumpa iner. Sumptan gelen suyla akvaryumdaki su seviyesi yükseldikçe yani aşağıdan gelen su kadar akvaryumdan bu vasıtasıyla sumpa su geri döner ve filtre edilerek tekrar basılır. Bu şekilde sistem çalışır.

Sayfayı Paylaş