1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sump Yapmak istiyorum

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde DizD@R21 tarafından 28 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. DizD@R21

DizD@R21

İsim:
    Semih DALA
    Ellerimde birçok cam var ben bunlardan sump yapmak istiyorum çok araştırdım bir türlü birşey anlamadım.Bunların yandan olanı var,üstten olanı,birde ayrı olanı yardımlarınızı bekliyorum camlarım beni bekliyor dön:gif

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sump Yapmak istiyorum

Suyun akvaryumdan geldiği boru ilk hazneye düşer bu sırayla şaşırtmalar yapılarak sump ölcüsüne göre bölümler yapılır.

Dıy filtre bölümünde yapımları bulunuyor bir göz atarsan iyi olur.

3. DizD@R21

DizD@R21

İsim:
    Semih DALA
    Sump Yapmak istiyorum

Temel abi forumda bir çoğuna baktım.Kafama takılanlar şunlar
    1-Olcay abinin yaptığı sistemde yana yapılan sumpta akvaryumdan gelen su neden sumpta taşma yapmıyo.
    2-Herhangi bir elektirik kesintisi durumunda taşma olmaz mı
    3-Sumplarda hazne sayısı önemlimi
    Saygılarımı sunarım abi

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Sump Yapmak istiyorum

1- Tank hacmi 100 lit sump ise 50 litre olsun. 150 litre su doldurulduğunda taşma olmaz.
    3- Hazne sayısı çok ama çok öenmli değil bence ama kocaman 2 hazne yapılacağına ufak ufak 6 hazne yapılmasını tercih ederim. Çünkü her hazneye farklı malzemeler koyarsın ve karışmaz. Sumpta ne kadar büyük olursa o kadar malzeme koyarsın ve o kadar iyi olur.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sump Yapmak istiyorum

Yan sump sanırım senin söz ettiğin. Onun çalışma sistemi farklı taşma yapmaz çünkü su geldikçe diğer uçtan fazlası akvaryuma döner. Bölme sayısı sumpun hacmine göre değişir ama abartılı bir bölme sayısına gerek yok. Yterki efektif kullanılsın eldeki bölmeler. Motorun koyulacağı bölüm ne kadar geniş tutulursa buharlaşma yüzünden motorun su dışında kalması o kadar uzun sürede olur ve bu zaman tanır eksilen suyu tamamlamak için.

6. DizD@R21

DizD@R21

İsim:
    Semih DALA
    Sump Yapmak istiyorum

Elimde bir akvaryum var ben bunu sump yapıcam bakalım nasıl olucak akvaryumun resimi en kısa zamanda eklicem

Sayfayı Paylaş