1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sumpa Alttan - Üstten Giriş

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde Elijah tarafından 12 Kasım 2011 başlatılmıştır.

1. Elijah

Elijah

İsim:
    Fevzi
    Bir kaç şey okurken gözüme çarptı

Reis nick ile forumda olan bir büyüğüme bu konuda mesaj atmaya çalışırken mesaj kutusunun dolu olduğunu fark ettim :(

sumpa üstten giriş olursa direk filtre malzemelerine dökülmesi gerekiyor, sanırım.

Peki sumpa su alttan girdiğini varsayalım. 1 bölmede alttan girip 2. bölmedeki filtrasyon malzemelerine üstten su akıyor.

"Yanlışım varsa düzeltin lütfen, Aynı hesap değilmi?"

Aynı hesap olur benim düşüncem ama aradaki farklarını söyliyorum tamamlamadığım varsa maruz görün. "Tamamen kafamda düşündüğüm şeyler"

Sump'a su alttan girerse üst kısımda akıntı sadece kafa motorunun hortumuna kalmış bişey olur ve üst kısımdaki akıntı atılan yemler için sorun olabilir.

Sump'a su alttan girerse hem dibe çökmeye başlayan pislikleri çekebilir ve bu hava taşıyla fazla uğraşmazsınız dipteki pislikleri havalandırmak zor bir iş olabilir eğer akvaryumunuz büyük ise ve uğraştıran dip çekimleri yerine suyun üstünden hiç uğraşmadan bir hortumla çeksek daha az bir çaba sarf etmiş oluruz Örn: 3 haftada 1 dip çekimi her hafta %-- "sizin belirlediğiniz bir değere göre" su değişimi
    ama Sump'a su alttan girdiğinde giren su miktarı ve hızı kontrol edilmezse balıklara zarar verilebilir.
    "Zayıf balıklar için yorucu olabilir"

Kısacası anlatmak istediğim şey Sarı prenses gibi dip ve orta yüzeylerde takılan balıklar için üst girişli sump

Suyun üst kısmında takılan balıklar için sump'ın aşağıda olması gerekmezmi?

Saçmalıyor olabilirim yada doğru bir şey söyliyo olabilirim. Bu şeyi gece saat 3.30 gibi düşündüğümü göz önüne alırsak, ne dediğimi bilmiyorum sanırım :D

Sayfayı Paylaş