1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sump'a Rakip Fluval FX5 Dış Filtre.

Başlığı 'Akvaryum Malzeme Rehberi' kategorisinde The_ReligiouS tarafından 16 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Merhaba Arkadaşlar;

Bu başlığımızda; Sump sistemine sahip olamayan arkadaşlarımız için Hagen Fluval FX5 dış filtreyi tanıyacağız.

Aslında ürün çok yeni bir ürün değil firma tarafından 2005 yılının sonuna doğru duyuruldu.

Filtrede kullanılan malzeme kalitesi tatmin edici. Su iniş ve geri dönüş boruları yosunlanmaması adına tırtıklı kullanılmış. Ayrı su tahliye ucu çift taraflı tasarlanmış bu da sirülasyonun daha sağlıklı olmasına olanak tanımış.

Hepimiz balıklarımızın ve suyumuzun sağlığı için filtrasyonun ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Fluval FX5 in yenilikçi sepet tarasrımı da filtrasyonu üst seviyede yapmaya odaklı bir şekilde tasarlanmış olup yüksek hacimli tanklaramızda mikroskobik canlılara kadar daha iyi bir filtrasyon hedeflenmiş.

Fluval FX5 Saatte Maximum 3500 L gibi güölü bir çevirme kuvvetine sahip. Ortalama değerler ise sepetler tam dolu iken 1950 / 2500 L arasıda değişkenlik göstermiş yapılan testlerde. Bu da filtrenin sorunsuzca 750-900 LT arasındaki tanklarda kullanılabileceği anlamına geliyor. Fabrika değerlerinde ise 1500 L ye kadar tanklarda kullanıma uygun görülmüş.

Filtre tasarlanırken temizlikte kolaylık olması açısından sepetler 2 adet mandal yardımı ile tek parça olark dışarı çıkartılmakta ve yine dışarda birleştirildikten sonra tek parça ve birbirine çok iyi bir şekilde kenetlenmiş olarak yerleştirilmekte. Bunun yanı sıra alt tarafa konulan tahliye vanası temizlikten önce filtreyi boşaltmak için unutulmamış bir ayrıntı.

Filtrede akıllı bir teknoloji kullanılması sıkışan gazların filtreden atılmasına olanak sağlamış Bunu otomaik olarak kendini belli aralıklarda kapatıp tekrar çalıştırmasıyla sağlamış oluyor.

Videolar yabancı dil ağırlık olduklarında ve fazla alıntı yapmamak adına ekstra videolara başvurulmamıştır. Anlayışınız için teşekkür ederim.
    Birde dalgalanma demosu olan bir video ile filtremizin çalışmasına bir göz atalım.

[video=youtube;LXQAi_K3CaY]http://www.youtube.com/watch?v=LXQAi_K3CaY&feature=related[/video]

Gelelim Teknik verileri ve ürün kısa tanıtım bilgilerine.

Akıllı smart pump teknolojisi sayesinde bu filtre günde kendini 2 dakika boyunca otomatik olarak kapatır, bu kapatma filtre içerisinde oluşabilecek herhangi bir toksik gaz birikimini engellem amacı ile yapılır.

Filtreyi fişe taktığınız anda kolay ve hızlı çalışma için motor filtrenin alt kısmında yer alır.

Kolay montaj için giriş ve çıkış ağızları 45 derece açı ile yerleştirilmiştir.

Giriş ve çıkış ağızları 360 derece döndürülebilir

Bu filtreyi istediğiniz yerde istediğiniz konumda tutabilmenizi sağlar.

Filtre kova tabanına bulunan vana sayesinde ,temizlemek için su tahliyesi kolaylığı sağlar.

Kurulum montaj şekli için cd mevcuttur.

Filtre Ölçüleri:52 x40 cm

Filtre hacmi: 38 litre

Saatte 3500 litre su kapasitesi.

1500 litreye kadar olan akvaryumlar için uygundur.

Son olarak ise ticari sitelerde yazmayan çalışırken oluşturduğu ses 42 Db ölçülmüş. Elektrik tüketimi ise 49 - 51 Watt olarak gösterilmiş.

Ülkemizde Fiyat olarak ise 550 - 650 TL aralığında satılmakta.

Bir Sonraki Tanıtımızda Sizlere Eheim 2080 Professional 3 Dış Filtreyi Tanıtacağım.

Görüşmek Üzere...
    Saygılarımla.

Bu tanıtım Bekir YÜCEL tarafından akvaryumportali.com için hazrılanmıştır. Her türlü izinsiz kullanımı yasaktır.

ozgun_cyprus, YIKIKTEMO, reis ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Sump'a Rakip Fluval FX5 Dış Filtre.

Ellerine sağlık Bekir abi güzel olmuş. Hoşuma gitti benimde özellikle alttaki tahliye vanası süper olmuş. Tebrikler Fluval em34:

3. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Cevap: Sump'a Rakip Fluval FX5 Dış Filtre.

Dış filitre almadan önce bende tetramı yoksa fluvalmı bu ikisinin arasında gidip geldim. Fluval debisi düşmüyo diyolardı iyi temizliyo diyolardı dedim alıyım bunu sonra araştırdım biraz ses sorunu var dediler sıf bu yüzden vazgeçtim. Şimdi tetra var gayet memnunum su kaçırma filan belki ilerde olursa bu fluval alıcam deniycem :D paylaşım için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş