1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sumpdan gelen karides kokusu.

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde ruzgar-rr tarafından 8 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. ruzgar-rr

ruzgar-rr

İsim:
    baris aydogan
    Forumlardan okudukdan sonra 1 adet pişmemiş karidesi blendirda bir güzel çırptıktan sonra akvaryumun içine döktüm.Buraya kadar herşey yolundaydıki ps'im çıldırmaya ve aşırı derecede köpürmeye başladi hava ayarını kıstıktan sonra tekrar yavaş yavaş normale dönmeye başladı.Hersey yolunda ama sumptan gelen agır karides kokusunu nasil giderebilirim??Herkese yorumları için şimdiden teşekkür ederim.saat:gif

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu işlemi ne için yaptın Barış ? Mercanlar için sanırım ? Mercanlar için yaptıysan ve blendırda iyice ezilmiş karidesi akvaryuma ekleyeceksen sistemi kapatman iyi olur. Yoksa tüketimden çok sumpa kaçarlar. Balıklar için eğer yapmışsan o zaman blendır kullanıp iyice ezmen lapa gibi yapman gerekmiyor. Balıklar bıçakla uygun boyda parçalanmış olarak yerler.

Koku kendiliğinden kaybolur yapacak bir şey yok. Su değişimi yaparsan sump tabanından kalanları toplayabilirsin ve ps içerisini de yıkayabilirsin.

3. ruzgar-rr

ruzgar-rr

İsim:
    baris aydogan
    Yardımın için çok tesekkürler. Mercanlar ve baliklar icin yaptim ama ilk denemem basarisis oldu galiba ps yi kapatmaliydim haklisin::==))

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Protein skimmerden çok sumptan su basan motoru kapatman daha iyi. Tabi sump sistemi varsa. Yoksa askılı ps'yi kapatmak gerek. Eğer su sumpa iniş yapmaz ise daha fazlası akvaryum içindeki canlılara yem olur. Yenmeyenler ise akvaryum tabanında kalır sumpa inmez ve akvaryumdaki makro canlılara yem olur kalanı.

5. ruzgar-rr

ruzgar-rr

İsim:
    baris aydogan
    Akvaryumumda 45 litre bir sumpum var.Yardimlarin icin çok tesekkürler.Yakinda insallah sizlerle paylasicam resimleri.

Sayfayı Paylaş