1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sump'lı Bitkili Yeni Tank. Sorular sorular ve sorular....

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde Cardinal tarafından 1 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Cardinal

Cardinal

Yer:
    Antalya/Muratpaşa
    İsim:
    Ufuk Önemli
    S.a arkadaşlar, abiler.
    Uzun süredir işlerden dolayı forumdan ve küçük tanklarımdan uzak kaldıktan sonra bu gün yeni aldığım tankımla aranıza yeniden dönmüş bulunuyorum. Şimdi soru ve sorunlarıma başlıyorum....

150x60x60 + 100x54x30h 3 bölmeli sumplı akvaryum aldım. Ve bitkili canlı doğuran ve uygun türlerden oluşan bir kurulum düşünüyorum. Fakat; sump CO2 kaçışına sebep olur, olmaz, bitkilide sump olmaz, falan gibisinden milyon tane olumsuz görüş ve yoruma rastladım. Şimdi ben CO2 ihtiyacı düşük bitkilerden oluşan bir kurulum yapsam bu sorunu ortadan kaldırabilir veya etkisini azaltabilir miyim?
    Bu konuda bana verebileceğiniz tavsiyeleriniz nelerdir?

Örneğin ben tankın yarısını, zeminde sadece parvula ve diğer yarısında da normal bitkili tanklardaki gibi mangrow, moss türleri ve uzayan bitkilerden kurmayı düşünüyorum. CO2 ihtiyacını en aza indirmek için bana tavsiye edeceğiniz bitkiler nelerdir?

Taban için ne tür katmanlar, kaç cm ve sıralaması nasıl olmalıdır?
    Misket gübre, sıvı gübre vb yan takviye ürünleri kullanmam gerekir mi?

Sump 3 bölmeli, bu bölmelerde hangi malzemeleri kullanmalıyım?
    Devir daim için kaçlık kafa motoru almam gerekir?
    Sirkülasyon düşük olmalı, saatte 3 tur olmasın gibi şeyler söyleniyor. Sizce nasıl omalıdır.

Şimdilik soru ve sorunlarım bunlar.
    Hepinize teşekkür eder, keyifli hobiler dilerim...

2. Cardinal

Cardinal

Yer:
    Antalya/Muratpaşa
    İsim:
    Ufuk Önemli
    Kimse yok mu?

3. dj_yuxexes

dj_yuxexes

Yer:
    Kırşehir
    Kolay kolay tatlı su konularına cevap yazılmıyor bu forumda ne yazık ki

GT-I9505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Cardinal

Cardinal

Yer:
    Antalya/Muratpaşa
    İsim:
    Ufuk Önemli
    yazın böyle değildi buralar kalabalıktan gecilmezdi. Kış geldi ama iyi gelmedi.

Sayfayı Paylaş