1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sumptaki Süzücülerden Top geçiyor Adam geçmiyor

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 15 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Haftada sumpa yaptığım kova ve üzerine eklediğim su süzücüleri temizliyorum. Her birinden en az her seferinde 15-20.şer adet üremiş salyangoz yavruları ve koca koca podlar çıkıyor. Bunları atsam mı akvaryuma mı eklesem kararsız kalıyorum her seferinde bu hafta sumpa attım.

Sosyeteden arkadaşlar kabul ederse uğrayıp alsa biraz diyorum yanlız yerli türdür sosyeteye uyar mı bilmem. :F

Bu sıcaklarda salyangozların hala zarar görmemesi ilginç.

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Yok ben almayayım, alanada mani olmayayım.:F Nasıl kurtulacağım onlardan daha sonra?:D

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Almazsın tabi çünkü yerli... sosyete ne yapsın yerli malı. Bugün parayı verdin ' Turbo snail' aldın. Bizimki 'Hacı şimşek' ne de olsa. Halbuki varya ne diyatom bırakır ne birşey seni bile temizler bunlar. Fakat sosyete olmak böyle birşey işte. :D

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    :F:F:F Aslında bu aldığımız böcüklerin mavi bacaklıları vardı, eve gelince aklıma geldi, sosyete işi almamışız diye.:F

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Murat Akvaryumda ısı yükseldi ama malaesef ilginç gelişmeleri bu dönem getirdi ne hikmetse. Ben anemonun küçük yavrularını görüyorum akvaryumda ama artık akvaryum mor anemon dolmaya başladı. Bu sefer üreme değil direk çoğalma söz konusu. Akşam iki olmuş dedim büyük gövde olarak ama sabah baktım 3 olmuş.

Gel vatandaş gel. Sosyeteye itina ile anemon üretilir. :F Fotoğraflar 2 dakika, 26 saniye ve 42 salise önceye aittir.

murer bunu beğendi.
  6. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    Temel Abi anemonları biraz daha büyüte, gelelim hasat biçmeye....

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş