1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sun sun hw303b model dış motor....

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde OZKING tarafından 8 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. OZKING

OZKING

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Özgür
    İlk öncelikle tüm balıksever arkadaşlarıma merhaba demek istiyorum.Dış motor almak istiyorum,devamlı alışveriş yaptığım akvaryumcu bu markayı önerdi ve kullanan iki arkadasımda da var bu marka dış motor ama SUN SUN marka HW303B model olan dış motor hakkında bilgisi veya kullanmakta olan var mı? Bana bu dış motor hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

2. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan
    Uv li modeli mevcut. Birde düz modeli. Acaba hangisi bir bilgin var mı ?

3. OZKING

OZKING

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Özgür
    Uv li modeli gittim ve gördüm motoru hava alma pompası var hortum giriş ve çıkış yeri tek girişli güzel bi kilitleme sistemi var.Uv li olmasıda akvaryumcunun deyişi devamlı açık olmayacak zaten, eğer akvaryum içerisinde bir buhulaşma gibi durumlarda en az 48 saat çalıştırılacak.Devamlı çalışırsa hem zararlı hemde yararlı bakterileri temizliyormuş.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Uv lambası var diye hemen almak doğru değil çünkü iyi düşünmek lazım. Uv filtre lambası saat süre ile sınırlıdır ve bu süre dolunca o markanın lambasının yedeği olmayabilir. Böyle olunca da gider boşa Uv filtreli dış filtre. İyi araştırmanızı öneririm yani soruşturun bunu.

5. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan
    Sanırım Sun Sunların 1000 saatlik ömürleri vardı. Böyle okumuştum. Buda sürekli açık olursa 42 güne denk geliyor. Fakat Uvnin süresi bitse hadi yeniden almak veya almamak sana kalmış. Filtre yinede filtre olarak çalışıyor :) Fakat aralarındaki fiyat farkıda gözden geçirilmeli.

6. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Ben , hw 304 b modelini kullanıyorum. Arkadaşımda da 303 modeli var.

Debi olarak güçlü , ayrıca hava vs yaparsa dış filtre de pompa mevcut.

Hw 303' te uv yok Hw 303b modelin de ise uv var. Uv'yi çalıştırmak sizin insiyatifinizde. Bir düğmeye bakıyor bunu da zaten sürekli çalıştırmanızın anlamı yok. Uv'si bittiği zamanda dış filtre olarak sizin ihtiyacınızı karşılar.

Uv ve Uvsiz model arasında fiyat farkı çok yoksa uv'liyi tercih edersiniz :)

7. OZKING

OZKING

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Özgür
    Uv siz modeli 100, Uv li mdeli ise 125'e satıyor elinde çok az kalmış bayağa çok satmış.

8. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Bahsettiğim gibi ...

Uv ile uvsiz arasındaki fiyat farkı sizin için uygunsa uvliyi tercih edin , değilse uvsiz olanı tercih edersiniz.

9. OZKING

OZKING

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Özgür
    Uv' li modeli aldım şu an akvaryumuma kurdum ve sessiz sakin bir şekilde çalışmakta.

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Güle güle kullanın. Uv Lamba yedeği var mıymış ? Şu yakışılının çalışırken bir fotoğrafı olsaydı keşke ne güzel olurdu.

11. OZKING

OZKING

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Özgür
    Teşekkür ederim.Zaten aldığım yer SUN SUN satıcısı istediğim zaman 3 gün içinde geliyormuş.Ben motoru alırken biri geldi oda aynı model kullanıyormuş ve Uv lambası kullanım süresi bittiği için sipariş veriyordu.Konuştum motor hakkında çok memnunum dedi arkadaş, şimdilik bendede bir sorun görünmüyor.İleriki zamanlarada bakıcaz artık.Motorun fotoğrafını çekimini yapıcam en kısa zamanda fotoğraf makinamda sorun var şu an onun için.

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş