1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sunucu konusu (bilgisi olanlar fikir versin)

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde Onur G. HİTİT tarafından 1 Aralık 2016 başlatılmıştır.

1. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Merhaba,

Lepistes Kulübü'nü bilen biliyordur. 10 senedir sitemiz var. 10 senedir bir hosting firmasından hizmet alıyoruz. Şu ana dek ufak tefek sorunlar çıktı ve giderdik. Ama son zamanlarda işin suyu çıktı.

Akşam siteyi düzeltiyoruz, sabah çökmüş oluyor. Host firması bir türlü doyurucu cevaplar veya çözümler üretemiyor.

Ben de dedim, acaba siteyi taşısak mı?

Bu işlerden de pek anlamam. Daha doğrusu hiç anlamam.

Siteyi taşırsak;

1- Taşıma işlemi ne kadar sürer? Bir saat mi? Bir gün mü? Bir hafta mı?

2- Bu iş bize kaç TL'ye patlar? Mevcut host şirketine para ödüyoruz. Ama daha iyi, yani daha sorunsu bir hizmet bekliyoruz.

3 Taşıma işlemi nasıl yapılır? Hiçbir teknik bilgim yok.

4- Veri kaybı yaşanır mı? Yani üyelikler kaybolur mu, açılmış konu başlıkları silinir mi?

5- Bu işlerden anlayan kimler var burada? Akvaryum Portalı hangi firmadan host hizmeti alıyor?

6- Veya diyorum; forumu yok etsem, Temel abimin zamanında bana önerdiği gibi akvaryumla ilgili bir blog ve makale sitesi haline getirsem, forumdaki önemkli başlıkları metin olarak bilgisayara kopyalayıp yeniden aynı site adıyla makale sitesi mi oluştursam?

2. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    10 senedir Markum'dan hizmet alıyoruz, çok memnunduk, ama son zamanlarda memnun değiliz.

Site açılmıyor, ama açıldığını iddia ediyorlar.

Akşam düzeltiyorum, yani bir hafta önceki yedeği geri yükleyerek az bir veri kaybıyla siteyi kurtarıyorum, sabah çöküyor. Markum'a soruyorum, DNS ayarı yapıldığını söylüyorlar ve sitenin açıldığını iddia ediyorlar. Bakıyorum, gene yok. Çerezleri siliyorum, farklı tarayıcı kullanıyorum, internet bağlantısını kesip yeniden modemi açıyorum, bilgisayarı yeniden başlatıyorum, bir başka bilgisayardan bakıyorum, bir başka internet bağlantısından deniyorum; gene aynı: Site açılmıyor.

Yine en sonki yedeği atıyorum, site düzeliyor. Sabah bakıyorum, öğlene doğru gene gimiş. Ve en başa geri dönüyoruz.

Ben böyle bir şey 10 senedir yaşamadım. Kaybımız büyük. Veri kaybediyoruz. Siteye "Acaba sabaha gene mi çökecek" diye yeni bir şey eklemeye korkar olduk. Açılmayan, içeriği görüntülenemeyen bir sitenin açık olduğunu nasıl iddia edebiliyorlar, anlamış değilim. Forum anasayfası diye "Apache 2 Test Page powered by CentOS" diye bir panel sayfası görüyorum.

Gerçekten sıkıcı olmay başladı ve ben yeni bir sunucu şirketi bulmam gerektiğini düşünmeye başladım. İşi gücü bıraktım, iki gündür bu saçmalıkla uğraşıyorum.

Sayfayı Paylaş