1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Suyum Beyazlaştı

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde someye tarafından 5 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. someye

someye

Akvaryumu ikinci defa temizledim. Pet shopların klasik verdikleri beyaz küçük taşlardan vardı. Onları yıkayıp tekrar koydum. Fakat, ilk koyduğum gibi suyu beyazlaştı. Balıklarda ayrı bir kapta. Isıtıcı yok, bir sorun olur mu? Filtre ne kadar zamanda suyun beyazlığını giderir?

2. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Çok iyi yıkanması ise suyu bulandırabilir, kum kaya gibi malzemeler. Yapısına da bağlı tabii.
    Anlamadığım sen suyu doldurdun içine hemen balık mı koyacaksın. Yoksa su eski, oturmuş ta kaya mı ilave ettin.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

3. someye

someye

Akvaryumdaki suyu tamamen değiştirdim. içinde zaten beyaz ince taşlar vardı. Akvaryumu ilk kurduğum zamanda taşlar suyu beyazlaştırmıştı. Şimdi de öyle oldu. Halbuki iyice yıkadım. Balıklarda şu an ayrı bir yerdeler suyun temizlenmesini ve ideal sıcaklığa gelmesini bekliyorum. Bu ne kadar sürer ? Yani şu anda akvaryum ilk kuruluyormuş gibi..

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Suyu çeşmeden mi eklediniz ve ne zaman eklediniz...

İSYAN bunu beğendi.
  5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Akvaryum kurulumu yeni galiba ve şuan balık eklemsi iyi olmaz oturmamış bir su ve içine canlıları koyarsan kayıp yaşarsın.Yeni kurulan bir akvaryum tüm ekipmanlarla birlikle minimun 1 hafta 10 gün boş çalışmalıdır.Filitrenin istediğin gibi temizlemeside buna bağlıdır.Yani akvaryum ve filitre içinde bakteri oluşumu olması lazımki iyi sonuç alabilesin.Bence şuan balık eklme ve 1 hafta kadar akvaryum bu şekilde canlı olmadan çalışsın.Diğer türlü balık kaybı yaşayabilirsin.

6. someye

someye

4 gün dinlendirilmiş su koydum zaten akvaryumun içine. dün balıklarımı da koydum. bugün su tertemiz ve balıklarım sapasağlam :)

BulentS ve Alparslan bunu beğendi.
  7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Güzel haber sevindim...temo4

8. someye

someye

Bir de bana sorun :) Teşekkürler..:dans:

Alparslan bunu beğendi.