1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Suyun üstündeki yağlanma

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 24 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Merhaba akvaryumdaki suyun üstünde sanki bir tabaka yağlanma var toz şeklinde. Dış flitrenin su veriş borusunun orda yok akıntı yaptığından sanırım birikmiyo ama sağ köşede birikiyo bu neden olur çözümü nedir ?

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Yüzeye yakın filitrenin çıkış borusunu ayarlayabilirsin

Tapatalk 2 ile MT11i cihazımdan gönderildi

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Çözüm mesajında olan aslında Murat yani yüzey hareketin düşük. Dış filtre genelde tabandan su çeker ve bu yüzden yüzeyde oluşan yağlanma filtre sistemine gitmez, bunun anlamı yüzeyde kalması demektir. Çözüm yüzeyi iyi dalgalandırmakta yatar ki suya karışsın ve dış filtre mümkün olduğunca toplasın.

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  4. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Bende aslında öyle düşünmüştüm temel abi genede tam emin olayım dedim. Ozaman bana dalga motoru yada tepe filitre filanmı lazım , para harcama zamanım gelmiş demekki:D Hangi ürünü tavsiye edersin abi? 330 Lt tank. İç filitrede var aslında ama sanırım işe yaramıycak bu konuda..

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İç filtre işe yarar, yüzeye çevir bağlayıp bakalım, olmadı şelale filtrenin su çekiş borusunu iyice kısaltıp deneyebilirsin, yahut dediğin gibi bir akıntı motoru olabilir.

6. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    İç filitreyi baya bir aşağı indirmiştim suyun. Şimdi yukarı çekdim , yukseklik hizasına suyun üstü şuan dalgalanıyo . İç filitrem kuvvetli temizlemesi gerekir çalıştırmıyodum birde aşağıda çalıştırdığımdan oldu sanırım bakalım son durum ne olcak..

7. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Temel abi sanırım bu suyun ustunde beyaz kıpırdayan bişeyler var yakından bakınca belli oluyo. Bakteriler sanırım suyu okadar dalgalandırma'ma rağmen dalgalanmayı kesince gene oluyolar. Akvaryumda vatoz varken böyle bişey yoktu vatozu cıkardım bunla karşılaştım? vatoz eklesemmı yeniden su değişimini üsttenmi yapsan yüzeyden ?

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bakteri değil ama tortu olabilir, suda o şekilde asılı gezen kurt vs duymadım. Dalgalandırırsan yüzeyi bence sorun kalmaz.

9. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Tamam abi teşekkür ederim bakalım sabaha ne olcak ..

10. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Murat kardeşim, sizinle aynı sorunu çok önceleri bende yaşadım. Yapmış olduğum araştırmalar sonucu, CO2
    kaybı olmasın diye yüzeyi dalgalandırılmayan bitkili akvaryumlarda oluşan bakteriler olduğuna karar vermiştim. Çok çoğaldıkların da akvaryumdaki canlılarda oksijen sıkıntısı baş göstermekte. Yüzeyi dalgalandırdığımız zaman kayboluyorlar. İlk zamanlarda kağıt peçete ile alıyordum, bir süre sonra tekrar çoğalıyorlardı. Vatoz tespitiniz çok doğru. Cüce vatozlar afiyetle yiyorlar. Tekrar vatoz edinmenizi öneririm.

ZeRo-x7 ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  11. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Dün geceden beri iç filitreyle dalgalandırıyorum suyu, öğlen kapadım artık yeter balıklara zararı olcak diye 5 dakıka gecmeden gene oldu. Peceteyle denedim havlu peçeteyle az aldım baktım bölede olmucak, ayırdığım 10cm geçik vatozum vardı ,dedim fh bunu yiycek değil buyük olsalar vatozu afetmezlerde:D Neyse aldım baska tankdan bu yağlanma olan tanka bıraktım bir çalışma bir çalışma vatozda camlarda kütükde su üstünde bir kaç saat böyle dolaştı. Sonra üstten su alarak 20 litre yeni su koydum Şuan bakıyorum çok az kalmış sanırım vatoz bu işi biliyo kurtardı beni:D.

Sayfayı Paylaş