1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

suyun üzerinde oluşan tabaka

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde ogeday_ylz tarafından 3 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. ogeday_ylz

ogeday_ylz

Yer:
    Karşıyaka / izmir
    İsim:
    Ogeday YALAZ
    Arkadaşlar sumplu bir akvaryum aldım 2 gündür çalıştırıyorum fakat bu gün akvaryumun su üzerinde yağ gibi bi tabaka oluştuğunu fark ettim sizce bu neden kaynaklanır?nasıl geçer?

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    İç filtreniz varsa su çıkış ucunu yukarıya doğru verin. Yoksada sumpa gelecek su en üstten gelmelidir.

Lake Tanganyika bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sumpa su Fatih'in dediği gibi yüzeyden çekilmelidir. Eğer bu şekilde değilse yüzeyi hareketlendirin düzelir.

4. ogeday_ylz

ogeday_ylz

Yer:
    Karşıyaka / izmir
    İsim:
    Ogeday YALAZ
    Arkadaşlar sump un su alış borusu zaten akvaryumun üzerinden çekiyor suyu yinede iç filitre takmam gereklimi?

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Su yüzeyinden çekiyorsa gitmesi gerek. :smiley33: Elinizde varsa iç filtreyi su yüzeyini hareketlendirecek şekilde takın. Bu kesin çözer ;) :)

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Debi düşükse temizlemeye yetmeye bilir. Su yüzeyini hareketlendirmek yeterli.

7. ogeday_ylz

ogeday_ylz

Yer:
    Karşıyaka / izmir
    İsim:
    Ogeday YALAZ
    İç filitrem çalışınca diskuslar bi oyanaa bi bu yana yatıo bir zararı olurmu ?

8. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    İç filtrenizin ucuna extra bir boru takarak direk su yüzeyine veriniz su çıkışını. Hem diskuslar yorulmaz hemde tabaka kaybolur.

Sayfayı Paylaş