1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Sylvania Floresan

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde mr.türker tarafından 6 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. mr.türker

mr.türker

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Türker Okcu
    Slyvania Grolux 25w-75 cm
    Sylvania Aquastar 25w-75 cm
    İzmir'de hiç bir akvaryum ve toptancı'da bu lamba'ları bulamıyorum.Bir kaç meşhur petshop sitesindede faiş fiyatlar'la satılıyor bildiğiniz uygun satan yerler yada site varmı.Yardımcı olursanız sevinirim.

2. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    75 cm t5 veya t8 floresan bulmanız çok zor. 60 cm veya 85 cm lerle bir şeyler yapmanız gerek. 75 cm'de ben sadece degenbao marka çin malı almıştım yıllar önce o da berbat bir lambaydı zaten.

3. mr.türker

mr.türker

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Türker Okcu
    Sylvania nın ithalatçısındamı bir sorun var bilemiyorum, kafayı kırıp bi lambaya 40 tl vermekte istemiyorum heleki T8 için.

4. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Hocam maalesef bu sektörde bu durumlar hep yaşanıyor.Ben de bir sylvania aquastar bulabilene kadar binbir zorluklar çektim.Sonunda Bülent ağabey yardımcı oldu da bir pet shop da bulabildim.Devamı olmayan,bir daha tedarik edemeyeceğin bir ürünü hiç ithal etmemek belki de en güzeli olacak?Esnaf haklı,tüketici haklı,distribütör haklı...Yani herkes haklıoğlu haklı.Peki haksız olan kim?

5. mr.türker

mr.türker

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Türker Okcu
    İstanbul yada Ankara'dan bu floresanları bulabilecek kimse yokmu :(

6. nemesistr

nemesistr

Yer:
    sakarya/istanbul
    İsim:
    eyup yayla
    İstanbul da Me-fa adlı şirkete bakmanızı tavsiye ederim. Karaköydeki bu yerde bu istediğiniz boyda istediğiniz floresanlar olması lazım ;)

7. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Türker bey bu gün ithalatçısı mefada dahi yoktu bir abimize yeni bitkili kurulacak mefanın haricinde karaköyü altına üstüne getirmiş yine yok,mefa dan 2 hafta sonrasına gelecek demişler. Yakında piyasaya düşer 30 40 tl t8 floresana verilmez. 36 lık sormuş siz yinede telefon edip öğrenin .

8. mr.türker

mr.türker

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Türker Okcu
    Çok teşekkür ederim.90*45*45 Ebatları için 4 adet 85 cm 39w T5 almayı düşünüyorum toplamda 156 watt aydınlatma olacak sanırım yeteri olacaktır tek tip sadece grolux koymayı düşünüyorum.Sizce nasıl olur.?

9. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Bu model grolux aramaya hiç kalkışma çünkü yok Türker :( Geçen buradan bir arkadaş mefa ile de görüşmüş yok demişler.

10. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
  11. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Tek başına grolux denemedim fakat 10.000 k ağırlıklı akvaryumda bitkilerin hepsi groluxe doğru uzadılar bende 2 aded önde 10.000 k geri kalanları full grolux yaptım gayet memnunum. T5 olarak 80 wat olanları bende uzun süre aradım 80 watı bırakın, grolux, aquastar,aquarelle tip t5 hiçbir değerde yoktu. Led aydınlatmalardan sonra floresan ithalatları iyice düştü hatta phılıps aquarelle gibi tek başına bitkileri çoşturabilen bir ürünün üretimini komple durdurmuşlar.

12. mr.türker

mr.türker

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Türker Okcu
    Mevcut aydınlatmayı, eğer bulabilirsem, T8 ler üzerinden devam ettirmek istiyorum.Kum kalınlığınıda düşündüğüm zaman 45 cm derinlik, 40 cm civarında,bu derinlik için T8 lambalar işimi görecektir.Eğer bulabilirsem, 2 adet 25watt grolux ve yine bulablirsem, 1adet aquastar 28watt daha eklediğimde toplam ışık gücü 168 watt gibi olacak o zaman uygun aydınlatma olacaktır umarım.

Sayfayı Paylaş