1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tül Yüzgeçli Kedi Balığı.

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde Lake Tanganyika tarafından 20 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Merhaba arkadaşlar, tül yüzeçli kedi balıkları cichlid'lerin yumurtalarını çalıyor mu? Yani cichlidler çiftleşirken yumurta dökerken, tül yüzgeçli kedi balığı o yumurtaları yermi? Vede akvaryumda cichlidleri rahatsız eder mi? Kovalar mı vs, Cichlidleri rahatsız etmezse, yumurtalarını yemezse veya yumurta dökerken rahatsız etmezse cichlidlerin yanına tavsiye edermisiniz?

Sözettiğim balık budur.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yavuz bu hamleyi yapabilir balık davranış olarak ancak çiftleşen cichlid türleri buna müsade etmez diye düşünüyorum. Yoksa yumurta çalma işlemini veya girişimini malawi türlerinden dahi yapanlar çıkabilir.

Dip not olarak forumda aradığında örnek verdiğin balıkla ilgili linkler, fotoğraflar, bilgiler var ama alakasız bir akvaryum forumundan link vererek balığı tanıtmak istemişsin, düzenledim konuyu bilgin olsun. :bilmem:

http://www.akvaryumportali.com/vbi/...url=www.akvaryumportali.com/vbi/forum.php#537

3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Bazı yerlerde yumurtaları yiyorlarmış diye okudum ama tam incelediğimde, o kedi balığı, tanganyikada yaşayan kedi balıklarıymış. :) Hiç görmedim gerçi ama ne olur ne olmaz diye bir sorayım dedim. Tanganyika cichlidlerinde sorun yapmaz diğilmi, frontosa filan olucak akvaryumda.

Hocam o link'i portalda baktımda bulamadım. Ayrıca foto linki diye almışım. Kusura bakmayın. :) Fark ettiğin için teşekkürler.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sanmıyorum sorun olacağını. O kadar kolay üreme bölgesine balık sokmazlar zaten.

5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    İyi o zaman alayım bundan. :F 1 tane var zaten babamın iş yerinde baktım hoşuma gitti. Dedim bunlar yumurtaları yer dedim alıcam. :F:F Gerçi frontosalar çiftleşirken kimseyi sokmuyorlar.

6. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    10 numara yumurta temizleyicisidir Yavuz benden sana söylemesi.. Yan atelyeye kendi synodontis'imi vermiştim orda kocaman oldu ve çiftleşmeye çalışan tüm yunusların yumurtalarını süpürüyor.. Çok çabuk büyüyen balıklardır ve öyle hemen kolay kolay pes etmezler.. Bu arada tül kuyruklu kedi balığı isminide ilk kez senden duyuyorum.. :)

7. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Hadiyaa, frontosaların yumurtasına birşey yaparlamı? Volkan hoca'm asıl adı tül yüzgeçli kedi balığı, ters yüzen çöpçü başka bir tür. :)

Sayfayı Paylaş