1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tüm Akvaryum Portalı'na Teşekkürler

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde murat parin tarafından 8 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Yaklaşık üç ay önce akvaryum kurma kararı aldım. İnternet araştırmalarına başladım veee akvaryum portalı ile tanıştım . Daha önce hiç akvaryum tecrübesi olmayan birisi olarak profosyonel yardım almadan akvaryum camları hariç tüm sistemi A'dan Z'ye kendim kurdum. Forumlarda bilgi ve tecrübelerini paylaşan arkadaşlara ,hobiyi geliştirme adına arge yürüterek kendi akvaryumunun sağlığını tehlikeye atan üstatlara sonsuz teşekkürler.

Akvaryumun gelişmesi devam ediyor. Birkaç foto paylaşıcam bu tank portalın eseridir. Tekrar teşekkürler.

Fotoğraf1367.jpg Fotoğraf1371.jpg Fotoğraf1370.jpg Fotoğraf1372.jpg Fotoğraf1379.jpg Fotoğraf1381.jpg Fotoğraf1387.jpg Fotoğraf1382.jpg Fotoğraf1369.jpg

Erdem., Montimahir, YIKIKTEMO ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık Murat, elbette daha akvaryumun yolu var. Halen diatom aşamasında. Zamanla çok daha iyi olacak. Hepimizin yaptığı gibi bazen zamanından önce mercanlar ekleniyor veya aceleci uygulamalar oluyor. Ne kadar sabırlı olunursa o kadar daha sağlıklı oluyor deniz akvaryumları.

Bizler teşekkür ederiz. Octopus coraller keyifsiz gibi veya ışıklar yeni mi yanmıştı bilemiyorum ama akıntı az alan ve hafif gölgelik alana alman iyi olur. Bunun dışında iyi bir su ile düzenli su değişimleri yaparak aylık veya 20 günde bir devam ettir süreci. Biraz zaman tanırsan çok daha güzel olacak.

murat parin bunu beğendi.
  4. ahmetzbfb

ahmetzbfb

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    ahmet UMUROĞLU
    Portal için aynı düşüncelere sahibim.eklenecek çok şey var aslında.emeği geçenlerden Allah razı olsun.

murat parin bunu beğendi.
  5. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    insallah abi sizin sayenizde.Dün akşam mercanları ekledikten 1 saat sonra çekmiştim abi şimdi tamamen açtılar daha iyi görünüyorlar. Blue tang yem alıyor benek görünmüyor üzerinde :).akvaryum yaklaşık 60 günlük hiç su değişimi yapmadım ne kadar yapıcam abi %10 yeterlimi?tam olarak nasıl yapıcam ?

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    60 gün su başlamaya geçmek için yeterli bir süre ama canlı yoktu sonuçta içinde. Hiç su değişimi yapma 20 gün daha. Ondan sonra haftada bir, 15 günde bir, 20 günde bir seçeneklerinden birini seçerek düzenli su değişimi yapman iyi olur. Haftalık yaparsan %10, 15 günde bir yaparsan %20, 20 Günde bir yaparsan %25 gayet güzel bir oranlar.

7. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    teşekkürler abi aynen uygulucam blue tangde beyaz benekler oluştu forumdan öğrendiğim kadarıyla pul biber ve yemlerini sarımsak suyu emdirerek vermeye başladım.akıntı motorunuda yüzeye çevirdim .başka bir önlem almam gerekiyormu?

Sayfayı Paylaş