1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tüm Vatozlarım Kabız Oldu !!

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde volkantr34 tarafından 12 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Evde ki vatozlarım beni sevindirdi.. Tüm vatozlarım kurtuldu.. ;) Yukarda fotoğrafını paylaştığım vatozumda düzeldi.. Gözler gene eski yerlerine eski formuna döndü.. Fakat şimdi gel gelelim iş yerinde ki erkek vatozum nerdeyse patlamak üzere :bilmem: 2 tarafta ayrı yemler kullanmama rağmen karın bölgesi şeffaflaşacak kadar şişti.Fotoğrafını eklemeye çalışırım.. Brokoli'den şüpheleniyorum sizce olabilir mi böyle bişey ? Brokoli verdikten 2 gün sonra vatozu inanılmayacak kadar kötü şişmiş vaziyette buldum.. Sağlığı iyi gözüküyor.Bunu yüzüşünden ve hareketlerinden anlıyorum.. Brokolinin üstünden hiç inmemişti sizce buna brokoli sebep olmuş olabilir mi ? Bir gıdım bişey yese patlayacak gibi duruyor.. dön:gif

2. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Volkan,hikayenin tamamını en iyi sen bildiğine göre,teşhisin de doğru olsa gerek.
    Haşlamadan verdiğin için sindirmekte sorun yaşıyor sanırım,bir daha ki sefer hafif haşlayarak vermeyi dene bence.

3. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Haklısın galiba Serdar abi.. Kaş yapalım derken göz çıkarıcaz bu gidişle.. :( Haşlanınca hep vitamini ölür diye düşünürdüm ama hepte o şekilde tavsiye edilirdi.Birde böyle deneyeyim dedim ama sanırım ters tepti.. Bu başlığı inşallah güzel haberle kapatırım.

4. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Haşlamaktan kasıt tamamen pişirir gibi değil,azıcık yumuşatmak için,ayrıca ben bu işlemi yaptığım suyu soğuyunca akvaryuma ilave ederim boşa gitmez yani :)

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Volkan yanlış hatırlamıyorsam, salatadan verdin brokoliyi. Salataya konuluyor ise zaten haşlanmıştır yani çiğ değildir, brokoli...

6. taygun

taygun Guest

Brokkoli gaz yapan bir besindir Volkan. Sebep bu olabilir mi?

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Valla Murat abi brokoliyi bizim yemek yediğimiz yerden alıp getirmiştim.. Şimdi orayada sordum haşlıyoruz dediler.. En azından haşlanmadan vermiş olmadık.. burda:gif

Tamer abi o zaman benim balığın durumu netlik kazanmış oluyor.. Çok yedi ki gaz yaptı heralde.. Şimdi akvaryumun suyunun ısınmasını bekliyorum.. Fanı kapadım sıcaklık 28'e kadar bir çıksın rahatlar belki :bilmem: Şuan tek suçlu brokoli gibi gözüküyor.. Ne demişler herşeyin fazlası zarar.. :cekingen: Bir kere direkten döndük , inşallah 2. kezde direkten dönerde gol yemeyiz..

Sayfayı Paylaş