1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tüp Kurdu (Spirographis spallanzanii)

Başlığı 'Anemonlar ve Omurgasızlar Portalı' kategorisinde reis tarafından 31 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Latince Adı: Spirographis spallanzanii

Habitatı: Akdeniz. Diğer tüp kurtçukları tüm denizlere yayılmıştır.

Beslenme Biçimi: Işık, fotoplankton, zooplankton tortu ve artıklar.

Işık: Orta - Yüksek

Sıcaklık: 25 C'ye kadar dayanabilir.

Bakım Zorluğu: Normal

Akbaryuma kolayca adapte olur. Boyu 30 cm'i bulabilir. Deniz akvaryumuna yeni başlayanlara öneriyorum. Yer değiştirme özellikleri olmadığı için, orta seviyede ışık ve akıntı alan yerlerde, taşlardaki büyük deliklere veya kuma tam batacak şekilde (kafa dışarıda kalacak tabiki) ve tüpün son kısmını mutlaka açıkda kalmayak şekilde gömünüz. Bir kaç tanesini yan yana koyacaksanız, açık haldeyken birbirlerine değmemesine dikkat edin. İlk yerleştirildiklerinde, bir kaç gün kapalı kalbilirler.Merak etmeyin. Nitratınızın çokluğu pek fazla etkilemiyor.

2. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Cevap: Tüp Kurdu (Spirographis spallanzanii)

Merhabalar,

Acaba ''tüpün son kısmını mutlaka açıkda kalmayak şekilde gömünüz'' demekle neyi kast ettiniz.Taç kısmına kadar gömülmesini mi? Yoksa sadece dip kısmının kumda kalmasını mı? Örneğin 6-7 cm lik bir tüp kısmı olan canlının ne kadarı kuma gömülmeli?

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Taç kısmının tersi olan tüpün dip kısmı. Bu kısımdan kayaya veya sert oluşuma yapışır. Düşamanlarının da saldıracağı bir yerdir aynı zamanda.

4. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron

Anladım.Teşekkür ederim Temel Bey.

Sayfayı Paylaş