1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tüp kurdum ölüyor mu? :(

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde KralMurat tarafından 11 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. KralMurat

KralMurat

İsim:
    Tayfun Murat İpek
    Arkadaşlar bugün 2 tane tüp kurdu aldım, bir kayaya yapışık halde. Tüp kurtlarımdan birisi kapalıydı fakat diğeri eve getirdiğimde biraz dışarda idi ve kendini içeri toplamıyordu, suya koydum, ölü sandım, çünkü diğeri açılıyor, en ufak harekette hızla içeri geri kaçıyordu, fakat büyük olanda tepki yoktu, daha sonra kendini tüpünden dışarı attı :( yumuşak etli kısmı ve başındaki şemsiyesiyle komple tüpten dışarı çıktı, elimle geri içine yerleştirdim biraz geri girdi falan, şimdi tekrar çıkıyor. Yapılacak bişey var mı? Ne yapmam gerekir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Bu küçük ve sağlam olan

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Tüp kurtları tüpünden atar bazen ve sana denk gelmiş ne yazık ki. Tam sebebini bilmek zor ama sık karşılaşılan bir durumdur. Kum üzerinde kalsın tekrar tüp yapabilir.

3. KralMurat

KralMurat

İsim:
    Tayfun Murat İpek

Temel hocam herzamanki gibi ilk siz imdada yetiştiniz yine teşekkürler. Tekrar tüp yapması zor gibi tüpün yapısına baktım sanki salyangozların kabuğu gibi, yapı olarak değişik bişey, tekrar yapabilecek mi bilmiyorum. İnşallah dediğiniz gibi olurda düzelir.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yapıyor muhtemelen. Ben tamir ettiklerine şahidim. Tamir eden yeniden yapar. Diğer tuzlu sucu arkadaşlar yazacaklar inşallah. Hep Bana Rab Bena demeleri geçince yazarlar.

5. gbgonenc

gbgonenc

Yer:
    İstanbul Kadıköy
    İsim:
    H.Gökberk Gönenç

Benimde başıma gelmişti bu durum bir tur atıp tekrar tüpünün içine girmişti.Muhtemelen yerini beğenmediğinden falandır.Ben sonra tüpün yerini değiştirmiştim rahat rahat takılmıştı kendi halinde.

6. nazrowa

nazrowa

İsim:
    Ahmet Akgöz
    Bazıları yerini beğenmeyip taşınırlar eskisini bırakıp yeni tüp yaparlar merak etmeyin kardeşler..

Sayfayı Paylaş