1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tüp kurt ve karides üzerindeki değişimler.

Başlığı 'Genel Mercan Bakımı ve Kültürü' kategorisinde murat parin tarafından 16 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Arkadaşlar tankta bulunan iki adet doktor karidesin karın bölgesi yeşile dönüşmüş durumda bu neye işaret bilmiyorum.Ayrıca tüp kurt bulunduğu borunun ucunu kapatmış bir kaç santim aşağıdan boruyu yırtarak dışarı çıkmış neden oldu anlayamadım.

Fotoğraf1655.jpg Fotoğraf1651.jpg

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Murat abi belki yumurta olabilir yada yosun yemiştir,yumurta olsa bile temizlikçi karides yumurtadan 120 günden önce çıkmıyor çıkanları da balıklar yer hayırlısı diyelim,tüp kurdu da tüpü eskidiği için yeni tüp ve taç örmüştür...:)

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yumurta olabilir Murat, bir tepeye çıkıp günü gelince püskürtür, denk gelirsin belki. Yosun olma ihtimali var ama zayıf bence. Tabii nori vermediysen.:)

4. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Son zamanlarda nori vermedim. Temel abi anlamadığım ikisindede var.Çift cinsiyetli olduklarını biliyordum ama ikisi birden yumurtlayabilirmi?Birde tüp kurt'un yarısı aşağıdan yarısı yukarıdan çıkmış enteresan bir hal almış:)

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tüp kurdunın alt kısımını kaya oyuğuna denk getirirsen yapışır, altı yapışmış ise belki hortumu yırtıktır oradan çıkmıştır.

Sayfayı Paylaş