1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tüplü Co2 Sistemde Sorun

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde hakankamasoglu tarafından 9 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. hakankamasoglu

hakankamasoglu

Yer:
    Acıbadem
    İsim:
    Hakan Kamaşoğlu
    Merhaba Arkadaşlar ,

Aşağıdaki resimlerde gördüğünüz üzere şuan sistemle uğraşmaktayım.Yıldırım Bey den bugün aldım sistemi. Birşeyi yanlışmı yapıyorum bilmiyorum.Check Valf kenarından su sızıyor ve damla sayacında da tık yok. Artı ince ayar vanasından ayar yapıyorum pek değişiklik olmuyor.Baya ince herhalde :) ayarı regülatör üzerinden yapıyorum. Damla miktarına difüzör den bakıyorum.Şu an sistemi kapattım. Bu damla sayacı ve check valf sorunu nerden kaynaklanıyor olabi,lir? Yardımlarınızı bekliyorum.

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Hakan hoşgeldin, cechk valfi yanlış yere koymuşsun.:) ince ayardan sonra damla sayacı, ceckh valf ve diffüzör olacak. Birde kaliteli çelik ceckh valfler (Çelik) vardı Yıldırım'da, ondan alsan iyi olur. Zaman ile kaçırma yapıyor mevcut olan....

İşin içinden çıkamazsan, yarın 14 gibi işyerinde olacağım, getir sistemi deneriz, tüpü getirmene gerekyok, restaurantta var...

Kusura bakma, bu gün erken uyuyacağım tuttu.:F:F:F

3. hakankamasoglu

hakankamasoglu

Yer:
    Acıbadem
    İsim:
    Hakan Kamaşoğlu
    Sağol abi çelik check valf ile sorunumu hallettim , Yanlız taşları müsait olduğun bi zaman almaya geleyim :)
    Bir kaç sorum olacak ; difüzör den çok ince ve rahatsız edici baloncuk sesi geliyor ,Neden olabailir? birde ince ayar vanasında istediğim kadar sağa sola çevireyim hiç bir değişiklik yok ,damla sayısını regülatörün vanasından ayarlıyorum. "İnce ayar vanasına hiç gerek yok ben regülatörden ayarlıyorum" dediğini şimdi anladım galiba... :D

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Ben dedim sana Hakan, haybeye para verdin, getir bana halderiz dedim. Sağlık olsun.

Diffüzör sesini anlayamadım, cam diffüzörler kullanışlı değil, temizlik yapamıyorsun, değiştirme şansın varsa İsta'nın bu modelini al, (Üçü bir arada, Damla sayacı, ceckh valf, diffüzör) değiştirir zaten Yıldırım.

Taşaları arabanın arkasında taşıyorum, gelmeden telefonlaşalım.

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Murat abi , Hakan beyin sanırım difüzör sesi diye kastettiği damla sayacı yada valf arasında ki bir kaçaktan dolayı çıkan gaz çıkışıdır.Bununda sebebi ya iyi oturtulmamış hava hortumu yada ters takılan check valftir , diycem ama Hakan bey o sorunu aşmış.. Mesajı daha dikkatli okuyunca anladım. ;) Ama regülatörün vanasıyla nasıl ince ayar yaptığınızı anlamadım :) İnce ayar vanasının çevrilmesi hiçbir fark yaratmıyorsa orda bir sorun var demektir.

6. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Bende ince ayar vanası yoktu ve hiç olmadı Volkan, direk olarak regülatörün basınç vanasından yapıyordum ayarı....

Sayfayı Paylaş