1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tür İçin Öneri

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde halit sirin tarafından 19 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. halit sirin

halit sirin

İsim:
    halit şirin
    Degerli arkadaşlar okulumda 340 litre akvaryum var daha önce bazı türler besledim 4 koloni vardı ama yaz tailinde malesef sadece birkaç yavru kalmış neyse konuya dönelim bu akvaryuma yeni bir çalışma yapmak istiyorum cichlid bakmak istiyorum bu büyüklükte akavaryum için kaç koloni yada kaç tür bakabilirim elimde evimde bulunan sarı prenseslerden var(ama koymak zorunda değilim) bide ahli sevdam var ahli koymak istiyorum kalan yavrular da kawanga diye aldığım ama emin olmadığım(aldığım yerden kawanga diye söylediler ama incelediğim hiç bir sitede kawangalar bu renkte değil resimleri paylaşıp fikir alacağım sizlerden ama şu an yavru oldukları için kesin bilgi olurmu bilmiyorum yaklaşık boyları 1.5 cm civarı eğer anlaşılabilirse hemen resim paylaşabilirim ) mecburen yavrularda kalacak oldu 3 tür devamı için ne yapmalıyım yada 4. bi tür fazla olurmu yuvarlak hesap 10 litreye 1 balık düşünürsek sanki koyabilirim gibi ama bu çok amatörce bi hesap doğrumu onuda bilmiyorum.bir detayda arkadaşlarım biraz irice hayvan istiyor :) sanırım gözler seçmiyo :) .Demasoni beğeniyorum ama sanırım otçul olduğu için bu türlerle uygun olmaz çünkü diğerlerine karma yem veriyorum. yorum ve önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler ve saygılar

Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Halit abi anladığım kadarı ile karma malavi yapmak istiyorsun.
    Okulda olacağı için ve üretim yapılmayacağına göre katılıyorum,görsellik içinde karma rengarenk tank her zaman iyi olur ve akvaryum 340 lt olarak uygun artı bu canlılar doğada da kalabalık cıvıl cıvıl yaşıyorlar. O bahsettiğiniz yavruların fotolarına bir bakalım ...:)

3. halit sirin

halit sirin

İsim:
    halit şirin
    Yavruda almayı düşünüyorum, tabi başara bilirsem.

4. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    1 erkek, 4-5 dişi olarak Paslı ciklet önerebilirim.

5. k.namalir

k.namalir

Yer:
    istanbul"
    İsim:
    kürşad namalır
    Yavru almayı düşünmüyorsanız size önerim **** akvaryumu kurmak kısaca malavi türlerinin erkelerin den koyula bilir diğer erkelere baskın kurmak için daha çok renk verirler.

6. halit sirin

halit sirin

İsim:
    halit şirin
    Öneri için teşekkür ederim düşünülebilir ama azda olsa yavru almak istiyorum amaç üretim yapmak değil ama kendi yavrularınızı büyütmenin keyfide bambaşka.

7. halit sirin

halit sirin

İsim:
    halit şirin
    Ahli, sarı prenses, mpanga ve kawanga (kawangadan emin değilim henüz yavrular ve en kısa sürede resim paylaşacağım) uygun olur mu bu türler arasında beslenme agresiflik baskınlık vs gibi sorun çıkar mı dostlar.

Sayfayı Paylaş