1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tür değişimi yapmak için ön hazırlık yapacağım ama doğru mu olur?

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde MaxuciuH tarafından 26 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. MaxuciuH

MaxuciuH Guest

Merhaba arkadaşlar,

Yaz tatili gelince akvaryumumdaki sarı prensesleri elden çıkartıp lepistes-plati karmasına başlamak istiyorum.

Bir yakınımın önerisi üzerine IKEA - Forum Bornova'dan aldığım 22 litrelik kabım şu an boş boş duruyor ve yine aynı yakınımın önerisi üzerine 1 Erkek 3 Dişi lepistes alıp onların orada üreyip bir kaç doğum yaşatmak ve bu sayede ana akvaryumumda popülasyonun artmasını daha hızlandırma düşüncesindeyim. 3 dişiden 1 i yavrulasa ve yavrular 2 haftalık olsa bile benim için yeterlidir diyebilirim.

Acaba siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
    Sadece 1 ay hatta 3 hafta orada beslesem yanlış yapmış olur muyum?
    Sonuçta daha sonra Brüt 135Litrelik akvaryuma koyacağım, orada strese girerlerse daha sonra atlatabilirler mi?

Kabın ölçüleri: 39x28x28

Not: IKEA kabı 22 litre olarak satıyor fakat kap ölçüleri bakımından 30 litreyi buluyor (Ölçtüm, doğruladım) Kap ta zaten tabana kadar çok daralmıyor.
    Not2: Plastik kapta siyah hagen benzeri kum ve hava taşı bulunuyor. Eğer lepistes alırsam elimdeki 350l/H atman kafa motorundan filtre yapacağım.

Saygılar,

Temel abi cevap bekliyorum senden aliye:gif

2. MaxuciuH

MaxuciuH Guest

Cevap: Tür değişimi yapmak için ön hazırlık yapacağım ama doğru mu olur?

Arkadaşlar hiç cevap yok mu ya? Kaç gündür bir cevap bekliyorum.

Sayfayı Paylaş