1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tür konusunda sizden yardım istiyorum.

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ORGO tarafından 25 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    İyi geceler sevgili portal sakinleri;
    Size bir konuda danışmak istiyorum kararsızlığımdan dolayı.Biliyorsunuz 1 hafta önce 160lt gibi cüzzi boyutlarda bir akvaryum kurdum hayırlısıyla.Şimdi diyeceksiniz madem kurdun kurulum aşamasını neden paylaşmadın diye,ama diyemezsiniz çünkü daha kuramadım tam anlamıyla :hasta:.Akvaryumda 4 adet japon balığı var şu anda,bugün akvaryumcuya gittim 1-2 tane daha alayım diye ama akvaryumcular fiyatları havalarda uçuruyor 3-4 cm japona 5 tl diyor.Şimdi japon alırsam zarar ederim çünkü daha 3-4 cm.Bende tür konusunda 1 haftadır bir türlü karar veremiyorum.Bitkili demeyin bu arada bitki alacak param yok malesef :hasta:.Sizce ne alayım?

2. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Merhaba Orhan kardeş;

Akvaryumun teknik özellikleri hakkında bilgi verseydin üstadlar daha detaylı bilgi verebilirdi. Isıtıcı kaç watt, iç filtre ve dış filtrenin markası veya özelikleri, kum ve dekor durumu. Aslında bir akvaryum kurulmadan önce bir türe karar verilip akvaryum ona göre dizayn edilmeli. Yinede henüz yolun başında olduğunu var sayıyorum.

Ben cichlid tavsiye ederim. Yeni başlayanlar için dayanıklı bir balık. Isı, su, kum, dekor değişikliklerinde diğer türlere göre daha az etkileniyorlar. Fiyatları da uygun. 3 - 4 cm sarı prenses 2 - 3 TL. Bakımı kolay yavru alımı kolay. Cichlid bölümüne bir göz atmanı tavsiye ederim.

3. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir

Hocam yardımınız için çok teşekkür ederim,ancak hobiye yeni başlamadım başlayalı 6-7 sene oluyor.Teknik özelliklerinde ısıtıcı 150 volt'tu galiba.Bir de markayla ne alakası var anlayamadım :hasta:.Bütün balıkları hakkında bilgim var fakat kararsız kaldığımdan bu linki açtım.Tekrar yorumunuz için teşekkürler.

4. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Orhan kardeşim öncelikle kurumun hayırlı olsun. :cicek:
    Hasan hocam sadece markası değil marka veya özelliklerini sormuş. Yani saatte ne kadar su basıyor. Filtrasyon olarak içerisinde hangi malzemeler var. Bunları sormak istemiş.
    Bitki alacak param yok demişsin gerçekten bitkili bir akvaryum istiyorsan bitkinin gereksinimlerini yerine getirirsen portalda bitki hediye edecek çok üstad bulabilirsin. Maşallah sürekli buduyorlar. :heyo:
    Akvaryumunda şu anda 4 adet japon zaten varmış bunları çıkarmadan cichled beslemen imkansız sende bilirsin. O yüzden bitkili canlı doğuran tankını tekrar bi düşün derim ben. saygılar:gif

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

:helalolsun: Özgür, iyi takip ediyorsun konuları. em34:

Şimdiki gençliğin kanı kaynıyor yerinde duramıyorlar, ister istemezde alıngan oluyorlar. dön:gif

Orhan'a ''Yine ben'' konusunda, ''Bu tankta timsah besleyebilirmiyim diye sorar'', dediğimde bana darıldı.

Orhan buraya konu açacağına, açmış olduğu konuya devam etse ve konuyu ve portaldaki ilanları incelese çok şeyler kazanır.

Evet bu gün budadım bitkileri, ve hemen ''Foruma hediye ettikleriniz'' bölümüne verdim ilanımı. aha:

6. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Bak hediye edecek bir üstad buldun bile. :F :F
    Ama gereksinimleri yerine getirmeden bitkileri almanın bir anlamı yok. (Yanlış hatırlamıyorsam onlar olmadan Murat hocam da vermiyordu ;) )
    Murat hocam ne yapalım akvaryumumuz yok burada yetiniyoruz bizde. :D

7. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Özgür bilgi depolamak iyidir, iyi. İnanıyorumki, okul bitince en alasını kuracaksındır.

Orhan'a Yine ben konusunun son mesajında belirtmiştim ama atladı sanırım.

8. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Vallaha dayanamayacam kuracam gibi Sakarya daki eve de. :hasta:
    Ama tabi sorunlar var hazır akvaryumlar pahalı. Kendim yapsam yapabilecek miyim? Tatil oldugu zaman otomatik yem makinası yetecek mi balıklara? Bu soru işaretlerine kendim cevap bulabilirsem hiç durmadan yapacağım. kıvır:gif

9. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir

Selamlar;
    Yine hakkımda arkamdan konuşmussunuz bak bak bak :heyo:.Bu arada balıkları aldım malawi türüne geçtim,yunus,sarı prenses,yaşayan kaya vs vs,ileride resimlerini eklerim,dekorumuda tamamladım sadece arka fon sorunum kaldı o kadar..

10. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Hayırlı olsun Orhan, en güzel tür seçimi kendi istediğin ve sevdiğin türdür. burda:gif

Başarılar dilerim........

Sayfayı Paylaş