1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tür Seçemedim Bir Türlü

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde dgkn41dgkn tarafından 5 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    110x50x50 akvaryumum var. Yaklaşık 275 litre ancak ben bitkili bir akvaryuma yönelmek istiyorum.

Daha şık duruyor bana göre. Cichlid türleri bitkili akvaryumda beslenir mi? Yoksa balık türü mü değiştireyim? Önerileriniz nelerdir. Dış filtre hava filtresi vs her şey tamam tek sorunum şuan balık türü kaldı. Cichlid istiyordum ancak bitki sevmez yaşamazlar dendi..

2. halituzun

halituzun

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Halit UZUN
    Evet olmuyor diye biliyorum.

Bjk Vatandaşı

3. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Peki önerebileceğiniz bir tür var mı? Şöyle 10 -15 tane alıp sorunsuz yaşayabilecek sevimli bişey bitkili:)

4. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Zannedersem buldum bir seçim fikri katılır mısınız bilemiyorum;
    10 adet Gökkuşağı (4e 6d).
    10 adet Neon Tetra(5e 5d).
    5 adet Labio (2e 3d ).
    5 adet Çöpçü (2e 3d ).
    2 adet Cüce Vatoz.
    1 çift Gurami ve bir kaç adet salyangoz.

Nasıl?

5. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc
    Cichlet olur ama tek tip bitkiyle oda anabias

6. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Bitkili akvaryum için ışıklandırma ve taban gerek. Tabi tercih edeceğiniz bitkilere göre de yüksek ışık ve co2 gerekli.

7. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Canlı doğuran akvaryumu için uygun balıklar seçmissiniz yalnız gurami bendede var sanki lepistesleri kovalıyor gibi 2 hafta olmuştu alalı şuan bir sorun yok. Ciklet akvaryumlarına ise bence sadece anubias alın derim kalın yapraklı bir bitki canlı doguranlarda ise tilki kuyruğu elodea parvula limon zeytin gül vs vs bitkiler ekleyebilirsiniz güzel olur.

8. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Alacagim baliklar onlar fakat hic bir yerde yok.Kocaman kocaelide 3,5 petshop ve akvaryumcu var bulamadim.Siparis ustune getirtmeyi deniyicem.

9. murat064

murat064

Yer:
    uşak
    İsim:
    muratsavaşkol
    Kardeşim bana kalirsa iyi olur neon ve gök kuşagı besledim 1 yil biltki tankimda toplam olarak 250 275lt idi her hangi bir cogalma olmadi veya ben cogaltamadim

10. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    Turler degisti:),2 jack dempsey,1e3d sari prenses,1e3d iceman,bir cift mucevher baligi var

11. murat064

murat064

Yer:
    uşak
    İsim:
    muratsavaşkol
    Akvaryum ölculerin nedir ?

12. dgkn41dgkn

dgkn41dgkn

İsim:
    Doğukan Aktaş
    110x50x50 akvaryum ölçülerim.jackler sorun yaratır diye düşündüm ama maşallahları var:),ama hacim olarak biraz az olabilir jacklere bilgim var.

Sayfayı Paylaş