1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Tür Uyum Tavsiyesi

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde şükrü güvenç tarafından 24 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. şükrü güvenç

şükrü güvenç

İsim:
    şükrü güvenç
    Akvaryum konusunda biraz acemiyim bu konuda, bilgi, fikir ve yardımlarınıza ihtiyacım olucak. Yardım ederseniz çok sevinirim. Akvaryum boyutları 100x50x40

Yeni bir akvaryum dış ve iç motor ısıtıcı hepsini aldım fakat balık konusunda seçimde zorlanıyorum. Şu beğendiğim balıkların birbirleri arasında uyuşmazlık sorunu olan varsa ve ekleyebileceğim farklı bir balık varsa söylerseniz çok sevinirim. Amacım yeni balık üretmek değil bilginize dişi erkek hiç önemli değil..

Beğendim türler :

MELEK
    DANİOLAR (ZEBRA)
    COLİSA LALİA (CÜCE GURAMİ)
    LEPİSTES
    MAKRAKANTA
    SİYAH MALİ
    PLATİ
    VELİTENA
    GÖKKUŞAĞI
    TROPHEUS

2. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Merhaba,lepistes-siyah moli-plati-velifera canlı doğuranlar familyası olarak bilinir ve birbirlerine uyum gösterirler.Tropheus tamamen bu türlerden farklı ihtiyaçları olan bir tanganyika gölü balığıdır.Canlı doğuranlarınızın yanına cüce gromi,melek ve zebra ekleyebilirsiniz.Yalnız melekler yavruları afiyetle yerler :) Benden bu kadar :)

3. şükrü güvenç

şükrü güvenç

İsim:
    şükrü güvenç
    Önereceğin bunlara benzer, kendi fikrin olarak şunları koy diyebileceğin türler var mı? benim İstediğim farklı türlerden olsun hep aynı olmasın.

4. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Tür çok...Önemli olan senin ne istediğin :)

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hoş geldin abi.
    ilk önce en beğendiğiniz balık hangisi onu belirleyin yanına olacakları söyleriz, ben ilk zamanlar hoşuma giden balıkları alırdım sonra bir baktım irili ufaklı 7 akvaryumum olmuş...;)

6. şükrü güvenç

şükrü güvenç

İsim:
    şükrü güvenç
    Ozan abi ve Alparslan kardeş benim istediklerim ilk önce canlı doğuranlar dan gurami black molly kılıç kuyruk lepistes plati velifera cikletlerden ise melek ikola aquaribada mücevher tropheus bunların hepsinden hangileri birbirine uyumludur sizce?? Hepsini yavru olarak alırım..

7. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Yukarıda ilk mesajımda uyumlu türleri belirtmiştim :)

Sayfayı Paylaş